Facebook
Nyheder
Lige Nu
100 Aktive brugere
  • 39 medlemmer
  • 61 gæster
Statistik
  • Emner: 237,530
  • Indlæg: 1,762,412
  • Medlemmer: 43,557
Velkommen til vores nyeste medlem, Rocco2


Søg:

Etiket (tag): jailbreak

Søg: Søgning tog 0.01 sekunder - udført for 22 min. siden.

  1. Opdater fra ios 4.0.2 til 4.1

    Startet af yeahyeahyeah, Thu Sep 16, 2010 19:06
    4.0.2, jailbreak, opdater
    • Svar: 1
    • Visninger: 492
    Seneste indlæg: Thu Sep 16, 2010 19:28
    af Justin Sane  Gå til sidste post
  2. Kan ikke installere apps fra appstore?

    Startet af Mandolgin, Tue Sep 14, 2010 17:59
    gendanne, jailbreak, recovery
    • Svar: 5
    • Visninger: 532
    Seneste indlæg: Wed Sep 15, 2010 22:17
    af Mandolgin  Gå til sidste post
  3. Unlock / Jailbreak til iPhone

    Startet af nissancph, Mon Jul 05, 2010 18:38
    iphone, jailbreak, unlock
    • Svar: 10
    • Visninger: 629
    Seneste indlæg: Thu Sep 16, 2010 16:17
    af ForSure  Gå til sidste post
  4. Jailbreak iPod Touch / iPhone MC modeller med iOS 4

    Startet af TesDeagle, Sat Jun 26, 2010 22:13
    downgrade, ios4, ipod touch, jailbreak, mc model
    • Svar: 5
    • Visninger: 755
    Seneste indlæg: Tue Jun 29, 2010 20:02
    af TesDeagle  Gå til sidste post
  5. Unlock iPhone?

    Startet af marineflyver, Fri May 14, 2010 10:44
    iphone, jailbreak, lovlig, unlock
    • Svar: 1
    • Visninger: 496
    Seneste indlæg: Fri May 14, 2010 10:48
    af dabp  Gå til sidste post
  6. iTunes 9.1 er ude nu!

    Startet af confferen, Tue Mar 30, 2010 21:37
    3gs, 9.1, itunes, jailbreak, unlock
    • Svar: 18
    • Visninger: 1,757
    Seneste indlæg: Sun Apr 18, 2010 19:17
    af lebryld  Gå til sidste post
  7. Jailbreak eller ej

    Startet af SimonBS, Sun Nov 29, 2009 10:48
    3gs, firmware, iphone, jailbreak, synkronisere
    • Svar: 11
    • Visninger: 1,385
    Seneste indlæg: Sun Nov 29, 2009 15:31
    af confferen  Gå til sidste post
  8. 3GS er nu låst til 3.1!

    Startet af sbc, Thu Sep 10, 2009 23:58
    3.1, jailbreak
    • Svar: 26
    • Visninger: 2,542
    Seneste indlæg: Fri Oct 02, 2009 8:09
    af confferen  Gå til sidste post
  9. Jailbreak 3.0.1

    Startet af Dybboel, Tue Aug 11, 2009 16:33
    jailbreak
    • Svar: 4
    • Visninger: 603
    Seneste indlæg: Tue Aug 11, 2009 17:26
    af krede21  Gå til sidste post
  10. Jailbreak/Unlock Noobie Guide

    Startet af ALIONAIRE, Fri Aug 07, 2009 14:37
    apps, hack, jailbreak, signal
    • Svar: 14
    • Visninger: 1,241
    Seneste indlæg: Sat Aug 08, 2009 15:40
    af ALIONAIRE  Gå til sidste post
  11. Gendanne jb iphone, gemme filer?

    Startet af sajoe23, Thu Aug 06, 2009 22:21
    gendanne, jailbreak, jb
    • Svar: 0
    • Visninger: 427
    Seneste indlæg: Thu Aug 06, 2009 22:21
    af sajoe23  Gå til sidste post
  12. jailbreak 3gs filer

    Startet af Broderpivert, Sun Aug 02, 2009 13:27
    jailbreak, sti
    • Svar: 19
    • Visninger: 1,665
    Seneste indlæg: Tue Aug 04, 2009 19:47
    af krede21  Gå til sidste post
  13. Jailbreak : Fordel og ulemper

    Startet af lauritz001, Sat Jun 27, 2009 17:59
    fordele, iphone, jailbreak, ulemper
    • Svar: 22
    • Visninger: 3,043
    Seneste indlæg: Sun Nov 08, 2009 19:04
    af KenZ  Gå til sidste post
  14. Hvad break - hvad bliver forskellen?

    Startet af ChrisBuchholz, Tue Jun 23, 2009 12:56
    iphone, jailbreak
    • Svar: 3
    • Visninger: 667
    Seneste indlæg: Tue Jun 23, 2009 13:17
    af ChrisBuchholz  Gå til sidste post
  15. Jailbreak iPhone - Er det det værd?

    Startet af lauritz001, Sun Jun 21, 2009 17:14
    iphone, jailbreak, værd
    • Svar: 9
    • Visninger: 1,489
    Seneste indlæg: Mon Jun 22, 2009 12:28
    af Wlmer  Gå til sidste post
  16. Jailbreak: hvordan?

    Startet af R3000, Fri Feb 27, 2009 22:13
    jailbreak
    • Svar: 2
    • Visninger: 799
    Seneste indlæg: Sat Feb 28, 2009 7:56
    af stjans  Gå til sidste post
  17. Firmware upgrade, - hvorfor?

    Startet af dadane, Tue Nov 25, 2008 6:31
    firmware, firmware upgrade, iphone, jailbreak, youtube
    • Svar: 7
    • Visninger: 1,212
    Seneste indlæg: Wed Nov 26, 2008 7:28
    af krede21  Gå til sidste post
  18. Unlocked iPhone fra USA

    Startet af Clemens, Wed Aug 13, 2008 23:35
    jailbreak, unlock, usa
    • Svar: 8
    • Visninger: 1,641
    Seneste indlæg: Wed Sep 17, 2008 0:08
    af AndreasL  Gå til sidste post
  19. iPod touch hjælp - jailbreak 1.1.4

    Startet af sinding92, Sun Jun 15, 2008 19:12
    hjælp, ipod, jailbreak, touch
    • Svar: 2
    • Visninger: 1,563
    Seneste indlæg: Sun Jun 15, 2008 21:36
    af sinding92  Gå til sidste post
Viser søgeresultater 1 til 19 ud af 19
Om brug af cookies
Vores hjemmesider anvender cookies
Cookies er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere, men de giver også info om hvordan du bruger vores hjemmeside, så vi kan forbedre den både for dig og for andre. Cookies på denne hjemmeside bruges primært til trafikmåling, optimering af sidens indhold og tilpasset markedsføring på andre sites

Hvis du klikker videre på siden, accepterer du vores brug af cookies.

Vil du vide mere om vores cookies, og hvordan du sletter dem, klik her.