Facebook
Nyheder
Lige Nu
102 Aktive brugere
  • 10 medlemmer
  • 92 gæster
Statistik
  • Emner: 244,616
  • Indlæg: 1,806,924
  • Medlemmer: 44,519
Velkommen til vores nyeste medlem, sdyu


Søg:

Etiket (tag): jailbreak

Søg: Søgning tog 0.02 sekunder.

  1. Opdater fra ios 4.0.2 til 4.1

    Startet af yeahyeahyeah, Thu Sep 16, 2010 20:06
    4.0.2, jailbreak, opdater
    • Svar: 1
    • Visninger: 637
    Seneste indlæg: Thu Sep 16, 2010 20:28
    af Justin Sane  Gå til sidste post
  2. Kan ikke installere apps fra appstore?

    Startet af Mandolgin, Tue Sep 14, 2010 18:59
    gendanne, jailbreak, recovery
    • Svar: 5
    • Visninger: 680
    Seneste indlæg: Wed Sep 15, 2010 23:17
    af Mandolgin  Gå til sidste post
  3. Unlock / Jailbreak til iPhone

    Startet af nissancph, Mon Jul 05, 2010 19:38
    iphone, jailbreak, unlock
    • Svar: 10
    • Visninger: 1,012
    Seneste indlæg: Thu Sep 16, 2010 17:17
    af ForSure  Gå til sidste post
  4. Jailbreak iPod Touch / iPhone MC modeller med iOS 4

    Startet af TesDeagle, Sat Jun 26, 2010 23:13
    downgrade, ios4, ipod touch, jailbreak, mc model
    • Svar: 5
    • Visninger: 910
    Seneste indlæg: Tue Jun 29, 2010 21:02
    af TesDeagle  Gå til sidste post
  5. Unlock iPhone?

    Startet af marineflyver, Fri May 14, 2010 11:44
    iphone, jailbreak, lovlig, unlock
    • Svar: 1
    • Visninger: 771
    Seneste indlæg: Fri May 14, 2010 11:48
    af dabp  Gå til sidste post
  6. iTunes 9.1 er ude nu!

    Startet af confferen, Tue Mar 30, 2010 22:37
    3gs, 9.1, itunes, jailbreak, unlock
    • Svar: 18
    • Visninger: 3,014
    Seneste indlæg: Sun Apr 18, 2010 20:17
    af lebryld  Gå til sidste post
  7. Jailbreak eller ej

    Startet af SimonBS, Sun Nov 29, 2009 11:48
    3gs, firmware, iphone, jailbreak, synkronisere
    • Svar: 11
    • Visninger: 1,666
    Seneste indlæg: Sun Nov 29, 2009 16:31
    af confferen  Gå til sidste post
  8. 3GS er nu låst til 3.1!

    Startet af sbc, Fri Sep 11, 2009 0:58
    3.1, jailbreak
    • Svar: 26
    • Visninger: 2,890
    Seneste indlæg: Fri Oct 02, 2009 9:09
    af confferen  Gå til sidste post
  9. Jailbreak 3.0.1

    Startet af Dybboel, Tue Aug 11, 2009 17:33
    jailbreak
    • Svar: 4
    • Visninger: 735
    Seneste indlæg: Tue Aug 11, 2009 18:26
    af krede21  Gå til sidste post
  10. Jailbreak/Unlock Noobie Guide

    Startet af ALIONAIRE, Fri Aug 07, 2009 15:37
    apps, hack, jailbreak, signal
    • Svar: 14
    • Visninger: 1,709
    Seneste indlæg: Sat Aug 08, 2009 16:40
    af ALIONAIRE  Gå til sidste post
  11. Gendanne jb iphone, gemme filer?

    Startet af sajoe23, Thu Aug 06, 2009 23:21
    gendanne, jailbreak, jb
    • Svar: 0
    • Visninger: 518
    Seneste indlæg: Thu Aug 06, 2009 23:21
    af sajoe23  Gå til sidste post
  12. jailbreak 3gs filer

    Startet af Broderpivert, Sun Aug 02, 2009 14:27
    jailbreak, sti
    • Svar: 19
    • Visninger: 1,997
    Seneste indlæg: Tue Aug 04, 2009 20:47
    af krede21  Gå til sidste post
  13. Jailbreak : Fordel og ulemper

    Startet af lauritz001, Sat Jun 27, 2009 18:59
    fordele, iphone, jailbreak, ulemper
    • Svar: 22
    • Visninger: 3,431
    Seneste indlæg: Sun Nov 08, 2009 20:04
    af KenZ  Gå til sidste post
  14. Hvad break - hvad bliver forskellen?

    Startet af ChrisBuchholz, Tue Jun 23, 2009 13:56
    iphone, jailbreak
    • Svar: 3
    • Visninger: 1,169
    Seneste indlæg: Tue Jun 23, 2009 14:17
    af ChrisBuchholz  Gå til sidste post
  15. Jailbreak iPhone - Er det det værd?

    Startet af lauritz001, Sun Jun 21, 2009 18:14
    iphone, jailbreak, værd
    • Svar: 9
    • Visninger: 1,669
    Seneste indlæg: Mon Jun 22, 2009 13:28
    af Wlmer  Gå til sidste post
  16. Jailbreak: hvordan?

    Startet af R3000, Fri Feb 27, 2009 23:13
    jailbreak
    • Svar: 2
    • Visninger: 988
    Seneste indlæg: Sat Feb 28, 2009 8:56
    af stjans  Gå til sidste post
  17. Firmware upgrade, - hvorfor?

    Startet af dadane, Tue Nov 25, 2008 7:31
    firmware, firmware upgrade, iphone, jailbreak, youtube
    • Svar: 7
    • Visninger: 1,724
    Seneste indlæg: Wed Nov 26, 2008 8:28
    af krede21  Gå til sidste post
  18. Unlocked iPhone fra USA

    Startet af Clemens, Thu Aug 14, 2008 0:35
    jailbreak, unlock, usa
    • Svar: 8
    • Visninger: 2,098
    Seneste indlæg: Wed Sep 17, 2008 1:08
    af AndreasL  Gå til sidste post
  19. iPod touch hjælp - jailbreak 1.1.4

    Startet af sinding92, Sun Jun 15, 2008 20:12
    hjælp, ipod, jailbreak, touch
    • Svar: 2
    • Visninger: 2,631
    Seneste indlæg: Sun Jun 15, 2008 22:36
    af sinding92  Gå til sidste post
Viser søgeresultater 1 til 19 ud af 38
Om brug af cookies
Vores hjemmesider anvender cookies
Cookies er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere, men de giver også info om hvordan du bruger vores hjemmeside, så vi kan forbedre den både for dig og for andre. Cookies på denne hjemmeside bruges primært til trafikmåling, optimering af sidens indhold og tilpasset markedsføring på andre sites

Hvis du klikker videre på siden, accepterer du vores brug af cookies.

Vil du vide mere om vores cookies, og hvordan du sletter dem, klik her.