Facebook
Nyheder
Lige Nu
83 Aktive brugere
  • 19 medlemmer
  • 64 gæster
Statistik
  • Emner: 241,695
  • Indlæg: 1,790,666
  • Medlemmer: 44,109
Velkommen til vores nyeste medlem, HolaHola


Forum: Android root

Om root og ROM-modifikation af Android-mobiler og Android tablets.

Side 1 af 19 12311 ... SidstSidst
  1. Omkostninger ved root?

    Startet af sbc, Tue Dec 29, 2015 13:32
    • Svar: 11
    • Visninger: 1,670
    Sun May 01, 2016, 11:01 Gå til sidste post
  2. root note 3 med ny rom

    Startet af Holle, Wed Oct 22, 2014 18:01
    • Svar: 5
    • Visninger: 2,794
    Thu Apr 14, 2016, 10:34 Gå til sidste post
  3. Cyanogenmod 13 på Galaxy S5

    Startet af lasborg, Mon Apr 11, 2016 13:03
    • Svar: 6
    • Visninger: 383
    Tue Apr 12, 2016, 14:36 Gå til sidste post
  4. Hjælp til rootet s6 edge

    Startet af xFcBxa, Sun Apr 10, 2016 20:37
    • Svar: 22
    • Visninger: 539
    Mon Apr 11, 2016, 23:37 Gå til sidste post
  5. Nogen der har flashet deres Xiaomi?

    Startet af Magnus Tagnus, Wed Mar 16, 2016 13:01
    • Svar: 4
    • Visninger: 945
    Fri Mar 18, 2016, 7:31 Gå til sidste post
  6. kontakter i cm 13

    Startet af hansen10, Tue Mar 15, 2016 11:39
    • Svar: 1
    • Visninger: 532
    Wed Mar 16, 2016, 6:45 Gå til sidste post
  7. Nexus 6P - hvilken rom bruger du?

    Startet af Lecter, Sat Feb 20, 2016 9:35
    • Svar: 4
    • Visninger: 820
    Sun Mar 13, 2016, 14:47 Gå til sidste post
  8. Slut med at optimere apps på Android N

    Startet af NinjaOne, Thu Mar 10, 2016 18:21
    • Svar: 3
    • Visninger: 942
    Sat Mar 12, 2016, 9:50 Gå til sidste post
  9. Root & Unlock Bootloader (Nexus)

    Startet af JSK, Tue Mar 08, 2016 4:23
    • Svar: 6
    • Visninger: 606
    Wed Mar 09, 2016, 0:12 Gå til sidste post
  10. Galaxy Note 5 med forkerte oplysninger??

    Startet af guldhammeren, Sun Mar 06, 2016 15:04
    • Svar: 23
    • Visninger: 912
    Tue Mar 08, 2016, 18:48 Gå til sidste post
  11. LG G3 batteri problemer..

    Startet af mahadeva, Mon Mar 07, 2016 0:24
    • Svar: 4
    • Visninger: 588
    Mon Mar 07, 2016, 21:29 Gå til sidste post
  12. GT-i9100 med Android 2.3.6 til Cyanogen?

    Startet af Humlen, Fri Feb 19, 2016 6:09
    • Svar: 6
    • Visninger: 956
    Fri Feb 26, 2016, 13:09 Gå til sidste post
  13. YouSee Tv & Film - Root

    Startet af Café King, Sat Oct 10, 2015 16:15
    • Svar: 23
    • Visninger: 2,580
    Mon Feb 22, 2016, 19:05 Gå til sidste post
  14. Galaxy tab 10.1 død?

    Startet af DanielPT, Thu Feb 18, 2016 18:39
    • Svar: 2
    • Visninger: 975
    Fri Feb 19, 2016, 18:20 Gå til sidste post
  15. Root af LG-H960A V10??

    Startet af Jacob_Bentzen, Sun Feb 14, 2016 10:56
    • Svar: 0
    • Visninger: 987
    Sun Feb 14, 2016, 10:56 Gå til sidste post
  16. galaxy sii og cm13

    Startet af mahadeva, Fri Feb 05, 2016 17:10
    • Svar: 9
    • Visninger: 1,130
    Thu Feb 11, 2016, 0:49 Gå til sidste post
  17. cyanogenmod windows installer

    Startet af hansen10, Wed Feb 03, 2016 10:43
    • Svar: 1
    • Visninger: 874
    Thu Feb 04, 2016, 16:09 Gå til sidste post
  18. Root af LG G4 hvordan??

    Startet af Jacob_Bentzen, Sat Jul 25, 2015 19:51
    • Svar: 7
    • Visninger: 2,540
    Wed Feb 03, 2016, 10:55 Gå til sidste post
  19. Hjææææælp!!!! :'(

    Startet af xFcBxa, Sat Jan 30, 2016 0:15
    • Svar: 6
    • Visninger: 1,337
    Sun Jan 31, 2016, 21:31 Gå til sidste post
  20. Hvordan rooter jeg min Mate 7?

    Startet af tdneVmo, Fri Jan 22, 2016 23:39
    • Svar: 3
    • Visninger: 1,057
    Sat Jan 23, 2016, 16:15 Gå til sidste post
  21. CM13 (CyanogenMod) på vej.

    Startet af mahadeva, Fri Oct 16, 2015 18:05
    2 Sider
    1 2
    • Svar: 47
    • Visninger: 4,584
    Sat Jan 23, 2016, 10:58 Gå til sidste post
  22. Samsung galaxys2 9105p

    Startet af gimp, Wed Jan 13, 2016 20:04
    • Svar: 3
    • Visninger: 1,180
    Thu Jan 21, 2016, 21:45 Gå til sidste post
  23. Root uden knox?

    Startet af xFcBxa, Tue Jan 19, 2016 0:46
    • Svar: 14
    • Visninger: 1,241
    Wed Jan 20, 2016, 18:35 Gå til sidste post
  24. Har den været rooted?

    Startet af xFcBxa, Fri Jan 15, 2016 0:15
    • Svar: 13
    • Visninger: 1,525
    Sat Jan 16, 2016, 13:08 Gå til sidste post
  25. Galaxy S6 Edge Stok Nordic Rom

    Startet af sbrinch, Wed Jan 06, 2016 17:09
    • Svar: 16
    • Visninger: 1,594
    Sun Jan 10, 2016, 17:59 Gå til sidste post
  26. Hjælp til at få rootet Galaxy s4 til at køre igen

    Startet af clbo, Fri Jan 01, 2016 14:34
    • Svar: 8
    • Visninger: 1,493
    Fri Jan 01, 2016, 17:46 Gå til sidste post
  27. Software Opgradere Galaxy Tab 4 7.0 4.4.2 til ?

    Startet af splitbus, Fri Dec 11, 2015 0:58
    • Svar: 12
    • Visninger: 1,994
    Mon Dec 14, 2015, 8:40 Gå til sidste post
  28. Unroot Samsung tablet Galaxy Tab3 10.1

    Startet af Kimsen, Sat Dec 05, 2015 8:55
    • Svar: 2
    • Visninger: 1,457
    Sun Dec 06, 2015, 16:48 Gå til sidste post
  29. Question Root af Sony Xperia Z5 Premium??

    Startet af Jacob_Bentzen, Mon Nov 23, 2015 11:06
    • Svar: 0
    • Visninger: 1,681
    Mon Nov 23, 2015, 11:06 Gå til sidste post
  30. Xposed til Marshmallow (Android 6)

    Startet af mahadeva, Sat Nov 14, 2015 22:52
    • Svar: 1
    • Visninger: 1,646
    Sun Nov 15, 2015, 19:59 Gå til sidste post
  31. CyanogenMod på Samsung S3

    Startet af DanielPT, Tue Nov 10, 2015 8:08
    • Svar: 4
    • Visninger: 1,963
    Thu Nov 12, 2015, 13:17 Gå til sidste post
  32. Kingo ROOT!?

    Startet af Paulin, Sun Oct 11, 2015 17:16
    2 Sider
    1 2
    • Svar: 38
    • Visninger: 2,996
    Thu Nov 05, 2015, 23:41 Gå til sidste post
  33. Installere Android 4.4 from scratch?

    Startet af hegge, Wed Oct 14, 2015 11:13
    flashe, kinesisk, lenovo
    • Svar: 3
    • Visninger: 1,914
    Tue Oct 20, 2015, 17:53 Gå til sidste post
  34. Galaxy S6 root

    Startet af Stefan1980, Wed Oct 07, 2015 21:43
    • Svar: 7
    • Visninger: 2,104
    Wed Oct 14, 2015, 21:21 Gå til sidste post
  35. Rootet Nexus Player i Bootloop

    Startet af Holmgreen, Fri Oct 02, 2015 15:32
    • Svar: 11
    • Visninger: 2,142
    Wed Oct 07, 2015, 13:18 Gå til sidste post
  36. samsung galaxy s6 edge+

    Startet af Orillion, Tue Sep 15, 2015 14:48
    • Svar: 12
    • Visninger: 2,299
    Wed Oct 07, 2015, 10:54 Gå til sidste post
  37. samsung galaxy s4 root

    Startet af blackbird dk, Fri Sep 25, 2015 19:49
    • Svar: 26
    • Visninger: 2,300
    Mon Sep 28, 2015, 21:19 Gå til sidste post
  38. Garanti ved root af mobil??

    Startet af Jacob_Bentzen, Tue Sep 15, 2015 14:25
    • Svar: 7
    • Visninger: 2,265
    Mon Sep 28, 2015, 18:54 Gå til sidste post
  39. Titanium backup af homescreen

    Startet af Orillion, Mon Sep 14, 2015 9:03
    • Svar: 5
    • Visninger: 2,029
    Mon Sep 14, 2015, 21:27 Gå til sidste post
  40. Root problem Oneplus One

    Startet af yurisminator, Tue Sep 08, 2015 18:13
    • Svar: 5
    • Visninger: 2,216
    Wed Sep 09, 2015, 20:01 Gå til sidste post
  41. Exclamation Venligst kom med bud på løsning

    Startet af LudvigF, Mon Sep 07, 2015 22:38
    hjælp, htc one, root
    • Svar: 5
    • Visninger: 2,602
    Tue Sep 08, 2015, 10:56 Gå til sidste post
  42. AOSP rom på Galaxy S5

    Startet af NinjaOne, Mon Sep 01, 2014 20:05
    2 Sider
    1 2
    • Svar: 30
    • Visninger: 8,067
    Sat Aug 29, 2015, 19:06 Gå til sidste post
    • Svar: 5
    • Visninger: 2,661
    Sat Aug 29, 2015, 11:02 Gå til sidste post
  43. Andet styresystem end samsungs. Hvem kan hjælpe

    Startet af larsbue, Tue Aug 25, 2015 11:12
    • Svar: 23
    • Visninger: 3,051
    Fri Aug 28, 2015, 8:17 Gå til sidste post
  44. Hjælp til fejlmeddelse, Samsung galaxy s5

    Startet af jta3105, Wed Aug 26, 2015 7:53
    • Svar: 1
    • Visninger: 2,613
    Wed Aug 26, 2015, 8:11 Gå til sidste post
  45. xposed nu også til s6 enheder.

    Startet af mahadeva, Wed Aug 19, 2015 19:21
    • Svar: 3
    • Visninger: 2,724
    Wed Aug 19, 2015, 20:29 Gå til sidste post
  46. Root / nyt styresystem til Nexus 5?

    Startet af Wolle8900, Sun Aug 09, 2015 22:15
    • Svar: 5
    • Visninger: 2,544
    Mon Aug 10, 2015, 9:38 Gå til sidste post
  47. Samsung Galaxy S5

    Startet af haabet, Mon Aug 03, 2015 10:20
    • Svar: 6
    • Visninger: 2,470
    Sun Aug 09, 2015, 16:17 Gå til sidste post
  48. Root LG G3 + CM12

    Startet af Torsten, Sat Aug 01, 2015 13:40
    • Svar: 4
    • Visninger: 2,491
    Tue Aug 04, 2015, 18:52 Gå til sidste post
  49. Root - hvorfor?

    Startet af Ulrichsen, Wed Apr 29, 2015 21:32
    • Svar: 27
    • Visninger: 4,065
    Mon Aug 03, 2015, 18:13 Gå til sidste post
  50. [XPOSED] Module's

    Startet af mahadeva, Mon Feb 10, 2014 20:02
    • Svar: 24
    • Visninger: 5,826
    Mon Aug 03, 2015, 17:45 Gå til sidste post
  51. fjern root fra lg g3 hvordan ???

    Startet af djpede, Tue May 26, 2015 17:14
    • Svar: 2
    • Visninger: 3,009
    Mon Aug 03, 2015, 7:52 Gå til sidste post
  52. Swipe up to unlock I cm12

    Startet af sokken, Sat Aug 01, 2015 16:46
    • Svar: 2
    • Visninger: 2,282
    Sat Aug 01, 2015, 23:22 Gå til sidste post
  53. Nedgradere fra Android 5.0.1

    Startet af Joshva, Wed Jul 29, 2015 14:56
    • Svar: 11
    • Visninger: 2,756
    Fri Jul 31, 2015, 9:22 Gå til sidste post
  54. tilbage til stock på s6

    Startet af tobiasl, Sat Jul 18, 2015 1:23
    • Svar: 11
    • Visninger: 3,363
    Sun Jul 26, 2015, 10:21 Gå til sidste post
  55. Question S6 Edge root spørgsmål

    Startet af TaxicK, Sun Jun 07, 2015 22:01
    • Svar: 11
    • Visninger: 4,329
    Thu Jul 23, 2015, 16:55 Gå til sidste post
    • Svar: 1
    • Visninger: 3,086
    Fri Jul 17, 2015, 8:24 Gå til sidste post
  56. Galaxy note 3 - Sender hver gang jeg gens

    Startet af peter kapok, Fri Jul 17, 2015 8:03
    • Svar: 1
    • Visninger: 2,391
    Fri Jul 17, 2015, 8:05 Gå til sidste post
  57. lg g watch r rom

    Startet af mahadeva, Sun Jul 05, 2015 13:26
    • Svar: 21
    • Visninger: 3,073
    Mon Jul 13, 2015, 19:07 Gå til sidste post
  58. Flashe med Odin på S6

    Startet af Nkolsen, Mon Jun 29, 2015 6:52
    • Svar: 1
    • Visninger: 3,292
    Mon Jun 29, 2015, 16:44 Gå til sidste post
  59. Angry recovery - skærm flimmer

    Startet af mrHlynsson, Wed Jun 17, 2015 17:10
    • Svar: 7
    • Visninger: 3,507
    Wed Jun 17, 2015, 22:11 Gå til sidste post
  60. Random reboot efter root.

    Startet af DaaN, Tue Mar 17, 2015 21:01
    3 Sider
    1 2 3
    • Svar: 62
    • Visninger: 5,377
    Fri Jun 12, 2015, 20:53 Gå til sidste post
  61. samsung galaxy s4 lolipop, gik galt under update

    Startet af Erik Poulse, Sun Jun 07, 2015 2:42
    • Svar: 4
    • Visninger: 3,057
    Sun Jun 07, 2015, 14:02 Gå til sidste post
  62. Question Flash cwm recovery på oppo find 7 går galt.

    Startet af **Nielsen**, Sun May 31, 2015 10:26
    • Svar: 2
    • Visninger: 3,505
    Mon Jun 01, 2015, 9:49 Gå til sidste post
  63. Opdatering af styresystem Samsung Galaxy GT-s7500

    Startet af vni67, Mon May 25, 2015 11:59
    • Svar: 8
    • Visninger: 3,144
    Fri May 29, 2015, 15:33 Gå til sidste post
  64. Konverter SPKG til ePub

    Startet af Martin Raz, Sun May 24, 2015 7:28
    • Svar: 2
    • Visninger: 2,994
    Wed May 27, 2015, 18:30 Gå til sidste post
  65. Udenom adgangskode?

    Startet af Ulrichsen, Mon May 18, 2015 13:46
    • Svar: 6
    • Visninger: 3,192
    Fri May 22, 2015, 21:08 Gå til sidste post
  66. HTC One m8 root fejl

    Startet af fugaley, Mon May 18, 2015 8:43
    fejl, m8, nulstille, root
    • Svar: 1
    • Visninger: 3,052
    Thu May 21, 2015, 17:17 Gå til sidste post
  67. Hokommelse fyldt og masser fejl efter root.

    Startet af fugaley, Tue May 19, 2015 18:09
    • Svar: 1
    • Visninger: 2,995
    Tue May 19, 2015, 18:17 Gå til sidste post
  68. MMS og Internet på CM12

    Startet af Kimsen, Sat Jan 31, 2015 15:02
    2 Sider
    1 2
    • Svar: 33
    • Visninger: 6,673
    Mon May 18, 2015, 20:06 Gå til sidste post


Forum information og muligheder

Moderator i dette forum

Tråd visnings muligheder

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Orden i tråde...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Icon Legend

Nye indlæg
Nye indlæg
Ingen nye indlæg
Ingen nye indlæg
Mere end 15 svar eller 100 visninger
'Hot' tråd med nye indlæg
Mere end 15 svar eller 100 visninger
'Hot' tråd uden nye indlæg
Lukket Tråd
Tråden er lukket
Indlæg indeholder besked skrevet af dig
Du har oprettet svar i denne tråd

Dine muligheder

  • Du kan IKKE oprette nye tråde
  • Du kan IKKE poste svar
  • Du kan IKKE poste vedhæftede filer
  • Du kan IKKE redigere dine indlæg
  •  
Om brug af cookies
Vores hjemmesider anvender cookies
Cookies er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere, men de giver også info om hvordan du bruger vores hjemmeside, så vi kan forbedre den både for dig og for andre. Cookies på denne hjemmeside bruges primært til trafikmåling, optimering af sidens indhold og tilpasset markedsføring på andre sites

Hvis du klikker videre på siden, accepterer du vores brug af cookies.

Vil du vide mere om vores cookies, og hvordan du sletter dem, klik her.