Facebook
Nyheder
Lige Nu
79 Aktive brugere
  • 31 medlemmer
  • 48 gæster
Statistik
  • Emner: 234,836
  • Indlæg: 1,744,450
  • Medlemmer: 43,155
Velkommen til vores nyeste medlem, BrianDixen


Forum: Android root

Om root og ROM-modifikation af Android-mobiler og Android tablets.

Side 1 af 17 12311 ... SidstSidst
  1. Smile En noob der vil roote en lg g3.

    Startet af Augustindk, I går 10:33
    • Svar: 20
    • Visninger: 138
    I dag, 0:05 Gå til sidste post
  2. Root af Samsung Galaxy Trend Plus

    Startet af svsommer, Sun Nov 16, 2014 20:11
    • Svar: 7
    • Visninger: 375
    Tue Nov 18, 2014, 21:29 Gå til sidste post
  3. Htc One m8 wifi broke..

    Startet af Frka, Thu Nov 13, 2014 21:31
    • Svar: 3
    • Visninger: 117
    Thu Nov 13, 2014, 23:39 Gå til sidste post
  4. Galaxy S3 unroot

    Startet af Orillion, Sat Nov 08, 2014 13:39
    • Svar: 0
    • Visninger: 115
    Sat Nov 08, 2014, 13:39 Gå til sidste post
  5. Garanti / Root på Samsung

    Startet af Brummes Bubbi, Mon Aug 18, 2014 14:46
    • Svar: 24
    • Visninger: 1,798
    Mon Nov 03, 2014, 22:15 Gå til sidste post
  6. LG G3 rooting

    Startet af akerman, Fri Jul 04, 2014 12:28
    3 Sider
    1 2 3
    • Svar: 77
    • Visninger: 2,922
    Tue Oct 28, 2014, 0:50 Gå til sidste post
  7. Root HTC One_M8

    Startet af Manhemm, Sat Aug 09, 2014 0:48
    • Svar: 17
    • Visninger: 1,038
    Mon Oct 27, 2014, 9:46 Gå til sidste post
  8. root note 3 med ny rom

    Startet af Holle, Wed Oct 22, 2014 19:01
    • Svar: 0
    • Visninger: 241
    Wed Oct 22, 2014, 19:01 Gå til sidste post
  9. Ny Android 5.0 Preview

    Startet af Kelddaug, Fri Oct 17, 2014 22:55
    • Svar: 4
    • Visninger: 647
    Mon Oct 20, 2014, 22:30 Gå til sidste post
  10. sdkort læsning fix?

    Startet af mahadeva, Sun Oct 19, 2014 18:54
    • Svar: 2
    • Visninger: 610
    Sun Oct 19, 2014, 23:37 Gå til sidste post
  11. Nulstille knox 0x0 på note3

    Startet af haldborg, Mon Oct 13, 2014 22:07
    • Svar: 4
    • Visninger: 722
    Sat Oct 18, 2014, 18:35 Gå til sidste post
  12. LG G3 Rooting

    Startet af mahadeva, Fri Oct 17, 2014 1:01
    • Svar: 5
    • Visninger: 346
    Sat Oct 18, 2014, 0:53 Gå til sidste post
  13. Question root Asus Memo 10 FHD (m302c)

    Startet af sehested, Thu Oct 16, 2014 11:21
    • Svar: 2
    • Visninger: 297
    Fri Oct 17, 2014, 12:53 Gå til sidste post
  14. .:: Samsung Galaxy Note 3 N-9005 Root Tråden ::.

    Startet af Café King, Mon Oct 07, 2013 13:01
    2 Sider
    1 2
    • Svar: 41
    • Visninger: 5,422
    Sun Oct 12, 2014, 17:15 Gå til sidste post
  15. Question LG G3 custom ROM

    Startet af Plumbe, Mon Sep 15, 2014 10:15
    • Svar: 12
    • Visninger: 599
    Fri Oct 10, 2014, 11:44 Gå til sidste post
  16. Angry Starter ikke op efter root

    Startet af Luxus, Thu Sep 18, 2014 19:02
    • Svar: 10
    • Visninger: 676
    Sun Oct 05, 2014, 9:38 Gå til sidste post
  17. Thumbs up Rooted N9005XXUGNG1 KNOX 0x0

    Startet af Ratata, Wed Oct 01, 2014 22:39
    • Svar: 3
    • Visninger: 576
    Thu Oct 02, 2014, 0:52 Gå til sidste post
  18. AOSP rom på Galaxy S5

    Startet af NinjaOne, Mon Sep 01, 2014 21:05
    • Svar: 25
    • Visninger: 1,523
    Mon Sep 29, 2014, 21:23 Gå til sidste post
  19. Note4 apps porteret til S4

    Startet af mahadeva, Sat Sep 27, 2014 22:49
    • Svar: 0
    • Visninger: 303
    Sat Sep 27, 2014, 22:49 Gå til sidste post
    • Svar: 5
    • Visninger: 809
    Sat Sep 20, 2014, 13:10 Gå til sidste post
  20. OnePlus One root hjælp

    Startet af Frede99, Mon Sep 15, 2014 21:12
    • Svar: 2
    • Visninger: 719
    Tue Sep 16, 2014, 16:17 Gå til sidste post
  21. Root af tv stick

    Startet af vigge, Mon Sep 15, 2014 22:20
    • Svar: 0
    • Visninger: 425
    Mon Sep 15, 2014, 22:20 Gå til sidste post
  22. S-off mulig på HTC One M8?

    Startet af Positively Somewhere, Thu May 08, 2014 8:29
    • Svar: 2
    • Visninger: 1,872
    Sat Sep 13, 2014, 13:12 Gå til sidste post
    • Svar: 10
    • Visninger: 800
    Thu Sep 11, 2014, 9:31 Gå til sidste post
  23. [ROM] Galaxy S4 Google Edition

    Startet af mahadeva, Fri Jun 28, 2013 12:16
    7 Sider
    1 2 3 ... 7
    • Svar: 190
    • Visninger: 12,901
    Thu Sep 11, 2014, 0:02 Gå til sidste post
  24. SGS4 root uden 0X1

    Startet af Topimax, Wed Jun 18, 2014 8:00
    • Svar: 18
    • Visninger: 1,393
    Sun Aug 31, 2014, 16:24 Gå til sidste post
  25. Se alle apps i googleplay?

    Startet af Bo-l, Thu Aug 28, 2014 18:43
    • Svar: 0
    • Visninger: 681
    Thu Aug 28, 2014, 18:43 Gå til sidste post
  26. KitKat og eksternt sd kort Galaxy S4

    Startet af Magiske Magnus, Thu Aug 28, 2014 13:29
    • Svar: 1
    • Visninger: 646
    Thu Aug 28, 2014, 13:36 Gå til sidste post
  27. Bedste Mod-Rom til Galaxy S2 ?

    Startet af JENCdk, Mon Aug 25, 2014 16:57
    • Svar: 5
    • Visninger: 771
    Tue Aug 26, 2014, 19:11 Gå til sidste post
  28. Denver Tablet Rootes

    Startet af TC78, Sat Aug 23, 2014 20:29
    • Svar: 2
    • Visninger: 819
    Sat Aug 23, 2014, 22:17 Gå til sidste post
  29. Tilbage knap + tastatur virker ikke !

    Startet af queen, Mon Aug 18, 2014 14:43
    • Svar: 6
    • Visninger: 903
    Wed Aug 20, 2014, 13:28 Gå til sidste post
  30. Rootet Samsung Galaxy Note 2

    Startet af kapan, Tue Aug 12, 2014 16:55
    • Svar: 3
    • Visninger: 785
    Tue Aug 12, 2014, 17:29 Gå til sidste post
  31. Cyanogenmod

    Startet af hansen10, Tue Aug 12, 2014 17:10
    • Svar: 1
    • Visninger: 830
    Tue Aug 12, 2014, 17:25 Gå til sidste post
  32. Thumbs up Skift ikoner fra din TouchWiz launcher

    Startet af mahadeva, Sun Aug 10, 2014 14:20
    • Svar: 0
    • Visninger: 734
    Sun Aug 10, 2014, 14:20 Gå til sidste post
  33. Nexus 5 Root hjælp.

    Startet af Xlander, Tue Aug 05, 2014 13:29
    • Svar: 6
    • Visninger: 1,344
    Sat Aug 09, 2014, 15:13 Gå til sidste post
  34. s3 mini hjælp

    Startet af haldborg, Sat Jul 26, 2014 18:38
    • Svar: 8
    • Visninger: 1,421
    Sat Aug 02, 2014, 11:20 Gå til sidste post
  35. [APP] Downgrade ups uden at fjerne dem

    Startet af mahadeva, Thu Jul 31, 2014 16:27
    • Svar: 0
    • Visninger: 897
    Thu Jul 31, 2014, 16:27 Gå til sidste post
  36. Question Er der en der vil hjælpe med en 'bricked' Optimus G?

    Startet af zikzak, Mon Jul 28, 2014 17:28
    • Svar: 7
    • Visninger: 1,426
    Tue Jul 29, 2014, 10:55 Gå til sidste post
  37. Jeg kan ikke opdatere min S5 efter CWM Recovery?

    Startet af Crackhead, Wed Jul 23, 2014 18:18
    • Svar: 7
    • Visninger: 1,054
    Thu Jul 24, 2014, 11:45 Gå til sidste post
  38. Unhappy Cyanogenmod+Samsung GT-19195+Bibob=Internet ja, opkald nej.

    Startet af cyanogen, Tue Jun 17, 2014 19:21
    2 Sider
    1 2
    • Svar: 56
    • Visninger: 2,203
    Sat Jul 19, 2014, 15:39 Gå til sidste post
  39. Unhappy Lg optimus g

    Startet af sejeklaus, Fri Jul 04, 2014 22:55
    • Svar: 2
    • Visninger: 1,100
    Tue Jul 15, 2014, 1:35 Gå til sidste post
  40. Ny root sgs5 og note 3 Geohut

    Startet af Kelddaug, Mon Jun 16, 2014 0:21
    • Svar: 18
    • Visninger: 1,453
    Wed Jul 09, 2014, 19:08 Gå til sidste post
    • Svar: 6
    • Visninger: 1,249
    Tue Jul 08, 2014, 2:24 Gå til sidste post
  41. LG G2 Root/Recovery/costum roms

    Startet af tumebone, Sun Oct 13, 2013 17:53
    4 Sider
    1 2 3 ... 4
    • Svar: 107
    • Visninger: 7,256
    Thu Jul 03, 2014, 10:12 Gå til sidste post
    • Svar: 5
    • Visninger: 1,444
    Wed Jul 02, 2014, 23:35 Gå til sidste post
  42. Sony xperia z2 root

    Startet af jkfrederiksen, Sat Jun 28, 2014 13:58
    • Svar: 0
    • Visninger: 1,031
    Sat Jun 28, 2014, 13:58 Gå til sidste post
  43. Komplet guide til root af G2?

    Startet af Torsten, Thu Jun 26, 2014 19:14
    • Svar: 1
    • Visninger: 1,068
    Thu Jun 26, 2014, 19:27 Gå til sidste post
  44. Lg g2 cyanogenmod status 7 og recovery loop

    Startet af fbendixen, Tue Jun 24, 2014 17:49
    • Svar: 4
    • Visninger: 1,090
    Tue Jun 24, 2014, 23:43 Gå til sidste post
  45. Hjælp HTC Desier

    Startet af enok, Thu Apr 17, 2014 15:04
    • Svar: 4
    • Visninger: 1,949
    Sat Jun 21, 2014, 7:29 Gå til sidste post
  46. "rumklag" ved root/lagt ny rom ind

    Startet af Orillion, Sat Jun 14, 2014 21:11
    • Svar: 6
    • Visninger: 1,121
    Sun Jun 15, 2014, 16:46 Gå til sidste post
  47. Root Nexus 5

    Startet af ulriko, Sat Jun 14, 2014 13:27
    • Svar: 4
    • Visninger: 1,157
    Sat Jun 14, 2014, 19:29 Gå til sidste post
  48. One M7 root

    Startet af Thyboen, Fri Jun 13, 2014 23:58
    • Svar: 5
    • Visninger: 1,161
    Sat Jun 14, 2014, 14:04 Gå til sidste post
  49. Tilbage til stock rom/firmware på Galaxy s3 i9305

    Startet af Deja-Vu, Thu Jun 12, 2014 18:09
    • Svar: 12
    • Visninger: 1,521
    Fri Jun 13, 2014, 3:05 Gå til sidste post
    • Svar: 7
    • Visninger: 1,243
    Thu Jun 12, 2014, 17:56 Gå til sidste post
  50. Samsung Galaxy S3 stucked - hvad skal jeg gøre?

    Startet af Deja-Vu, Tue Jun 10, 2014 17:36
    • Svar: 5
    • Visninger: 1,505
    Tue Jun 10, 2014, 22:32 Gå til sidste post
  51. sony ericsson arc S firmware

    Startet af haldborg, Wed Apr 09, 2014 19:51
    2 Sider
    1 2
    • Svar: 41
    • Visninger: 2,343
    Thu Jun 05, 2014, 15:11 Gå til sidste post
  52. HTC One M7 flash fejl

    Startet af christiankp, Wed Apr 30, 2014 12:47
    • Svar: 4
    • Visninger: 1,448
    Tue Jun 03, 2014, 19:18 Gå til sidste post
    • Svar: 2
    • Visninger: 1,245
    Tue Jun 03, 2014, 19:06 Gå til sidste post
  53. Root og Spotify airplay !

    Startet af Blix, Sun Jun 01, 2014 2:36
    • Svar: 9
    • Visninger: 1,430
    Tue Jun 03, 2014, 8:12 Gå til sidste post
  54. Noob alert!! Xperia ARC Root?

    Startet af Fawadnz, Sun Aug 05, 2012 2:57
    • Svar: 7
    • Visninger: 1,927
    Mon Jun 02, 2014, 20:18 Gå til sidste post
  55. Hvilken Launcher i Slimkat ?

    Startet af Orillion, Thu May 29, 2014 12:23
    • Svar: 22
    • Visninger: 1,687
    Sat May 31, 2014, 14:32 Gå til sidste post
  56. Question S4, Root og Knox

    Startet af marlar, Thu Jan 16, 2014 23:15
    • Svar: 10
    • Visninger: 2,373
    Mon May 26, 2014, 12:26 Gå til sidste post
  57. [SGSII] Størrelse af /data partition

    Startet af Akker, Sat May 24, 2014 23:58
    • Svar: 0
    • Visninger: 1,595
    Sat May 24, 2014, 23:58 Gå til sidste post
  58. Xposed Installer

    Startet af Xlander, Tue May 20, 2014 16:35
    • Svar: 5
    • Visninger: 1,374
    Wed May 21, 2014, 19:55 Gå til sidste post
  59. dirty Unicorns til Nexus5

    Startet af gubbi, Fri May 16, 2014 10:29
    • Svar: 0
    • Visninger: 2,781
    Fri May 16, 2014, 10:29 Gå til sidste post
  60. Hvordan rooter man Samsung Galaxy S3 version 4.3?

    Startet af Frede99, Sun May 11, 2014 14:07
    • Svar: 10
    • Visninger: 1,537
    Wed May 14, 2014, 20:50 Gå til sidste post
  61. S3 custom firmware og samsungs garanti

    Startet af DanielPT, Fri May 09, 2014 14:54
    • Svar: 16
    • Visninger: 1,692
    Sat May 10, 2014, 18:55 Gå til sidste post
  62. X10 Mini bricked?

    Startet af jokkemokke, Sat May 10, 2014 14:02
    • Svar: 1
    • Visninger: 1,357
    Sat May 10, 2014, 16:46 Gå til sidste post
  63. cyanogenmod install/root ??

    Startet af Orillion, Thu May 08, 2014 20:19
    • Svar: 1
    • Visninger: 1,451
    Thu May 08, 2014, 20:59 Gå til sidste post
  64. PhoeniX 8.0 rom Galaxy S4

    Startet af mahadeva, Wed Apr 23, 2014 1:49
    • Svar: 1
    • Visninger: 1,492
    Thu May 08, 2014, 15:16 Gå til sidste post


Forum information og muligheder

Moderator i dette forum

Tråd visnings muligheder

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Orden i tråde...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Icon Legend

Nye indlæg
Nye indlæg
Ingen nye indlæg
Ingen nye indlæg
Mere end 15 svar eller 100 visninger
'Hot' tråd med nye indlæg
Mere end 15 svar eller 100 visninger
'Hot' tråd uden nye indlæg
Lukket Tråd
Tråden er lukket
Indlæg indeholder besked skrevet af dig
Du har oprettet svar i denne tråd

Dine muligheder

  • Du kan IKKE oprette nye tråde
  • Du kan IKKE poste svar
  • Du kan IKKE poste vedhæftede filer
  • Du kan IKKE redigere dine indlæg
  •  
Om brug af cookies
Vores hjemmesider anvender cookies
Cookies er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere, men de giver også info om hvordan du bruger vores hjemmeside, så vi kan forbedre den både for dig og for andre. Cookies på denne hjemmeside bruges primært til trafikmåling, optimering af sidens indhold og tilpasset markedsføring på andre sites

Hvis du klikker videre på siden, accepterer du vores brug af cookies.

Vil du vide mere om vores cookies, og hvordan du sletter dem, klik her.