Facebook
Nyheder
Lige Nu
79 Aktive brugere
  • 37 medlemmer
  • 42 gæster
Statistik
  • Emner: 238,079
  • Indlæg: 1,766,228
  • Medlemmer: 43,602
Velkommen til vores nyeste medlem, Gamleole


Forum: Android root

Om root og ROM-modifikation af Android-mobiler og Android tablets.

Side 1 af 18 12311 ... SidstSidst
  1. Flashe med Odin på S6

    Startet af Nkolsen, Mon Jun 29, 2015 6:52
    • Svar: 1
    • Visninger: 103
    Mon Jun 29, 2015, 16:44 Gå til sidste post
  2. Angry recovery - skærm flimmer

    Startet af mrHlynsson, Wed Jun 17, 2015 17:10
    • Svar: 7
    • Visninger: 443
    Wed Jun 17, 2015, 22:11 Gå til sidste post
  3. Random reboot efter root.

    Startet af DaaN, Tue Mar 17, 2015 21:01
    3 Sider
    1 2 3
    • Svar: 62
    • Visninger: 1,708
    Fri Jun 12, 2015, 20:53 Gå til sidste post
  4. Question S6 Edge root spørgsmål

    Startet af TaxicK, Sun Jun 07, 2015 22:01
    • Svar: 10
    • Visninger: 664
    Thu Jun 11, 2015, 19:43 Gå til sidste post
  5. samsung galaxy s4 lolipop, gik galt under update

    Startet af Erik Poulse, Sun Jun 07, 2015 2:42
    • Svar: 4
    • Visninger: 286
    Sun Jun 07, 2015, 14:02 Gå til sidste post
  6. Root - hvorfor?

    Startet af Ulrichsen, Wed Apr 29, 2015 21:32
    • Svar: 20
    • Visninger: 795
    Thu Jun 04, 2015, 17:01 Gå til sidste post
  7. Question Flash cwm recovery på oppo find 7 går galt.

    Startet af **Nielsen**, Sun May 31, 2015 10:26
    • Svar: 2
    • Visninger: 425
    Mon Jun 01, 2015, 9:49 Gå til sidste post
  8. Opdatering af styresystem Samsung Galaxy GT-s7500

    Startet af vni67, Mon May 25, 2015 11:59
    • Svar: 8
    • Visninger: 393
    Fri May 29, 2015, 15:33 Gå til sidste post
  9. Konverter SPKG til ePub

    Startet af Martin Raz, Sun May 24, 2015 7:28
    • Svar: 2
    • Visninger: 329
    Wed May 27, 2015, 18:30 Gå til sidste post
  10. fjern root fra lg g3 hvordan ???

    Startet af djpede, Tue May 26, 2015 17:14
    • Svar: 0
    • Visninger: 258
    Tue May 26, 2015, 17:14 Gå til sidste post
  11. Udenom adgangskode?

    Startet af Ulrichsen, Mon May 18, 2015 13:46
    • Svar: 6
    • Visninger: 441
    Fri May 22, 2015, 21:08 Gå til sidste post
  12. HTC One m8 root fejl

    Startet af fugaley, Mon May 18, 2015 8:43
    fejl, m8, nulstille, root
    • Svar: 1
    • Visninger: 359
    Thu May 21, 2015, 17:17 Gå til sidste post
  13. Hokommelse fyldt og masser fejl efter root.

    Startet af fugaley, Tue May 19, 2015 18:09
    • Svar: 1
    • Visninger: 328
    Tue May 19, 2015, 18:17 Gå til sidste post
  14. MMS og Internet på CM12

    Startet af Kimsen, Sat Jan 31, 2015 15:02
    2 Sider
    1 2
    • Svar: 33
    • Visninger: 2,257
    Mon May 18, 2015, 20:06 Gå til sidste post
  15. [XPOSED] Module's

    Startet af mahadeva, Mon Feb 10, 2014 20:02
    • Svar: 21
    • Visninger: 2,861
    Mon May 18, 2015, 18:16 Gå til sidste post
  16. cm på lg g2

    Startet af hansen10, Tue May 12, 2015 5:26
    • Svar: 3
    • Visninger: 619
    Wed May 13, 2015, 17:37 Gå til sidste post
  17. fastreboot (det er der ikke på min htc m8!)

    Startet af Neosmurf, Sun May 10, 2015 15:17
    • Svar: 4
    • Visninger: 608
    Mon May 11, 2015, 12:38 Gå til sidste post
  18. S6 Root uden trip af Knox

    Startet af Kelddaug, Fri May 08, 2015 17:40
    • Svar: 8
    • Visninger: 565
    Sun May 10, 2015, 20:33 Gå til sidste post
  19. cyanogen kommer med truecaller

    Startet af mahadeva, Fri May 08, 2015 19:33
    • Svar: 8
    • Visninger: 523
    Sun May 10, 2015, 20:22 Gå til sidste post
  20. Root af Note 10.1 (2012) LTE - N8020 og Kit Kat rom

    Startet af JanS, Wed Dec 03, 2014 12:09
    kitkat, n8020
    • Svar: 7
    • Visninger: 1,246
    Sat May 09, 2015, 10:38 Gå til sidste post
  21. Nulstille sim kort

    Startet af Akker, Fri May 08, 2015 4:04
    • Svar: 3
    • Visninger: 415
    Fri May 08, 2015, 6:55 Gå til sidste post
    • Svar: 19
    • Visninger: 916
    Thu May 07, 2015, 7:30 Gå til sidste post
  22. Holder strømmen? LG G3

    Startet af mahadeva, Mon May 04, 2015 19:59
    • Svar: 5
    • Visninger: 698
    Tue May 05, 2015, 18:49 Gå til sidste post
  23. Custom Rom på moto x 2014?

    Startet af **Nielsen**, Sat May 02, 2015 20:45
    • Svar: 0
    • Visninger: 597
    Sat May 02, 2015, 20:45 Gå til sidste post
    • Svar: 2
    • Visninger: 716
    Thu Apr 30, 2015, 23:35 Gå til sidste post
  24. LG G3 Rooting

    Startet af akerman, Fri Jul 04, 2014 11:28
    28 Sider
    1 2 3 ... 28
    • Svar: 819
    • Visninger: 16,612
    Wed Apr 29, 2015, 19:47 Gå til sidste post
  25. Call me mms, virker ikke på cm12 baseret rom

    Startet af showbizz, Sun Apr 19, 2015 17:51
    • Svar: 1
    • Visninger: 730
    Sun Apr 19, 2015, 18:04 Gå til sidste post
  26. Hjælp til samsung Galaxy s3

    Startet af Klinse, Sun Apr 19, 2015 5:49
    • Svar: 2
    • Visninger: 788
    Sun Apr 19, 2015, 7:51 Gå til sidste post
  27. Hvilke Xposed moduler bruger i?

    Startet af perevers, Thu Apr 16, 2015 20:00
    • Svar: 2
    • Visninger: 496
    Thu Apr 16, 2015, 20:34 Gå til sidste post
  28. Bootloader sidder fast

    Startet af Tovbro, Thu Apr 16, 2015 3:06
    • Svar: 0
    • Visninger: 503
    Thu Apr 16, 2015, 3:06 Gå til sidste post
    • Svar: 2
    • Visninger: 841
    Mon Apr 13, 2015, 8:22 Gå til sidste post
  29. OnePlus One root hjælp

    Startet af Frede99, Mon Sep 15, 2014 20:12
    • Svar: 19
    • Visninger: 2,814
    Fri Apr 10, 2015, 21:21 Gå til sidste post
  30. [ROOT-APP] FlashFire

    Startet af mahadeva, Fri Apr 10, 2015 18:06
    • Svar: 3
    • Visninger: 550
    Fri Apr 10, 2015, 19:51 Gå til sidste post
  31. Samsung Galaxy S4 til Google Edition

    Startet af DanRiis, Thu Jan 01, 2015 22:13
    2 Sider
    1 2
    • Svar: 45
    • Visninger: 2,413
    Thu Apr 09, 2015, 12:10 Gå til sidste post
  32. SGS4 Downgrade 4.4.2 til 4.3

    Startet af DaaN, Thu Nov 27, 2014 18:13
    • Svar: 16
    • Visninger: 1,500
    Tue Mar 17, 2015, 20:39 Gå til sidste post
  33. M7 tilbage til stock rom

    Startet af Kimsen, Sat Mar 14, 2015 15:36
    • Svar: 4
    • Visninger: 725
    Mon Mar 16, 2015, 16:50 Gå til sidste post
  34. CyanogenMod

    Startet af hansen10, Fri Mar 13, 2015 8:57
    • Svar: 4
    • Visninger: 784
    Sat Mar 14, 2015, 9:00 Gå til sidste post
  35. Thumbs up Rooting af en Xperia Z3 16GB D6603?

    Startet af Augustindk, Thu Feb 05, 2015 21:42
    4 Sider
    1 2 3 ... 4
    • Svar: 103
    • Visninger: 2,198
    Thu Mar 12, 2015, 14:17 Gå til sidste post
  36. Forslag til hvilken custom rom på Nexus 5

    Startet af fwrb4, Wed Feb 18, 2015 18:49
    • Svar: 21
    • Visninger: 1,601
    Wed Mar 11, 2015, 13:08 Gå til sidste post
  37. Xposed snart til lollipop/art

    Startet af mahadeva, Tue Feb 10, 2015 18:08
    • Svar: 18
    • Visninger: 1,112
    Sun Mar 08, 2015, 23:43 Gå til sidste post
  38. Cyanogenmod på Samsung galaxy S5

    Startet af Linden00, Fri Mar 06, 2015 11:35
    • Svar: 0
    • Visninger: 1,156
    Fri Mar 06, 2015, 11:35 Gå til sidste post
  39. Arrow Galaxy S5 - Lollipop - towelroot

    Startet af hyber, Wed Mar 04, 2015 21:06
    • Svar: 6
    • Visninger: 872
    Thu Mar 05, 2015, 19:59 Gå til sidste post
  40. Så er der root til Z3

    Startet af m.klinge, Wed Jan 28, 2015 14:56
    • Svar: 1
    • Visninger: 1,545
    Sat Feb 28, 2015, 15:09 Gå til sidste post
  41. Meget højt strømfrbrug

    Startet af Kimsen, Sun Feb 15, 2015 9:23
    • Svar: 9
    • Visninger: 1,397
    Sun Feb 15, 2015, 22:17 Gå til sidste post
  42. ubuntu på nex4

    Startet af gubbi, Fri Feb 06, 2015 19:31
    • Svar: 0
    • Visninger: 1,329
    Fri Feb 06, 2015, 19:31 Gå til sidste post
  43. Stock rom til samsung tab s

    Startet af perevers, Thu Jan 29, 2015 15:50
    • Svar: 1
    • Visninger: 954
    Thu Jan 29, 2015, 16:01 Gå til sidste post
  44. adb mode på nexus 4

    Startet af gubbi, Fri Jan 23, 2015 9:59
    • Svar: 4
    • Visninger: 1,518
    Sat Jan 24, 2015, 8:50 Gå til sidste post
  45. Slettet OS samt internt lager på Nexus 5, hvad nu?

    Startet af perevers, Fri Jan 09, 2015 21:24
    • Svar: 9
    • Visninger: 1,773
    Sat Jan 24, 2015, 5:35 Gå til sidste post
  46. Custom Rom til Galaxy tab 3 10.1

    Startet af Kimsen, Sun Jan 11, 2015 21:10
    • Svar: 6
    • Visninger: 1,147
    Sat Jan 17, 2015, 9:27 Gå til sidste post
  47. Søges Tab S 8.4 Lte SM-T705 pit fil

    Startet af Kelddaug, Mon Jan 12, 2015 21:41
    • Svar: 0
    • Visninger: 1,526
    Mon Jan 12, 2015, 21:41 Gå til sidste post
  48. Root af Xperia z1 Compact

    Startet af Akker, Mon Jan 12, 2015 9:33
    • Svar: 0
    • Visninger: 979
    Mon Jan 12, 2015, 9:33 Gå til sidste post
  49. S3 hænger fast i TWRP

    Startet af Kimsen, Thu Jan 01, 2015 21:40
    • Svar: 9
    • Visninger: 1,716
    Sun Jan 11, 2015, 21:02 Gå til sidste post
  50. Den binære su-programfil..

    Startet af Lass3, Fri Jan 09, 2015 9:57
    • Svar: 5
    • Visninger: 1,634
    Sun Jan 11, 2015, 11:09 Gå til sidste post
  51. Multi dpi

    Startet af Café King, Thu Jan 08, 2015 14:14
    • Svar: 3
    • Visninger: 1,044
    Thu Jan 08, 2015, 20:10 Gå til sidste post
  52. Question LG 3 - SW nedgradering

    Startet af Plumbe, Tue Jan 06, 2015 15:59
    • Svar: 3
    • Visninger: 1,097
    Tue Jan 06, 2015, 19:36 Gå til sidste post
  53. Cyanogenmod på Galaxy Tab 3 10.4

    Startet af Kimsen, Thu Jan 01, 2015 22:36
    • Svar: 0
    • Visninger: 1,593
    Thu Jan 01, 2015, 22:36 Gå til sidste post
  54. Root og installering af sprog på Galaxy Tab SM-T320

    Startet af b-hansen, Sun Dec 28, 2014 9:56
    • Svar: 14
    • Visninger: 1,835
    Tue Dec 30, 2014, 16:53 Gå til sidste post
  55. Rom til LG G2

    Startet af Miistik1, Sun Dec 21, 2014 13:36
    • Svar: 0
    • Visninger: 1,131
    Sun Dec 21, 2014, 13:36 Gå til sidste post
  56. Custom Rom til Samsung Galaxy Nexus

    Startet af qee4q, Tue Dec 16, 2014 14:05
    • Svar: 3
    • Visninger: 1,189
    Tue Dec 16, 2014, 17:50 Gå til sidste post
  57. root note 3 med ny rom

    Startet af Holle, Wed Oct 22, 2014 18:01
    • Svar: 4
    • Visninger: 1,597
    Tue Dec 16, 2014, 7:28 Gå til sidste post
  58. Oneplus one, inifinite reboot loop.

    Startet af ArlaX, Mon Dec 01, 2014 20:16
    • Svar: 1
    • Visninger: 1,197
    Tue Dec 16, 2014, 7:15 Gå til sidste post
  59. AOSP rom på Galaxy S5

    Startet af NinjaOne, Mon Sep 01, 2014 20:05
    • Svar: 29
    • Visninger: 3,654
    Thu Dec 11, 2014, 20:57 Gå til sidste post
  60. PIT file til Galaxy S5

    Startet af OBenned, Thu Dec 11, 2014 16:57
    • Svar: 0
    • Visninger: 1,151
    Thu Dec 11, 2014, 16:57 Gå til sidste post
  61. HTC One X stock ROM

    Startet af ingostan, Wed Dec 10, 2014 9:50
    htc one x root stock
    • Svar: 0
    • Visninger: 1,177
    Wed Dec 10, 2014, 9:50 Gå til sidste post
  62. Galasy S5 - Front Camera fix - Ny rom?

    Startet af Sivasli_, Mon Dec 08, 2014 8:42
    • Svar: 0
    • Visninger: 1,198
    Mon Dec 08, 2014, 8:42 Gå til sidste post
  63. Galaxy S3 unroot

    Startet af Orillion, Sat Nov 08, 2014 12:39
    • Svar: 1
    • Visninger: 1,415
    Wed Dec 03, 2014, 16:47 Gå til sidste post
  64. Root af Samsung Galaxy Trend Plus

    Startet af svsommer, Sun Nov 16, 2014 19:11
    • Svar: 7
    • Visninger: 1,727
    Tue Nov 18, 2014, 20:29 Gå til sidste post
  65. Htc One m8 wifi broke..

    Startet af Frka, Thu Nov 13, 2014 20:31
    • Svar: 3
    • Visninger: 1,367
    Thu Nov 13, 2014, 22:39 Gå til sidste post
  66. Garanti / Root på Samsung

    Startet af Brummes Bubbi, Mon Aug 18, 2014 13:46
    • Svar: 24
    • Visninger: 4,030
    Mon Nov 03, 2014, 21:15 Gå til sidste post
  67. Root HTC One_M8

    Startet af Manhemm, Fri Aug 08, 2014 23:48
    • Svar: 17
    • Visninger: 2,372
    Mon Oct 27, 2014, 8:46 Gå til sidste post


Forum information og muligheder

Moderator i dette forum

Tråd visnings muligheder

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Orden i tråde...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Icon Legend

Nye indlæg
Nye indlæg
Ingen nye indlæg
Ingen nye indlæg
Mere end 15 svar eller 100 visninger
'Hot' tråd med nye indlæg
Mere end 15 svar eller 100 visninger
'Hot' tråd uden nye indlæg
Lukket Tråd
Tråden er lukket
Indlæg indeholder besked skrevet af dig
Du har oprettet svar i denne tråd

Dine muligheder

  • Du kan IKKE oprette nye tråde
  • Du kan IKKE poste svar
  • Du kan IKKE poste vedhæftede filer
  • Du kan IKKE redigere dine indlæg
  •  
Om brug af cookies
Vores hjemmesider anvender cookies
Cookies er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere, men de giver også info om hvordan du bruger vores hjemmeside, så vi kan forbedre den både for dig og for andre. Cookies på denne hjemmeside bruges primært til trafikmåling, optimering af sidens indhold og tilpasset markedsføring på andre sites

Hvis du klikker videre på siden, accepterer du vores brug af cookies.

Vil du vide mere om vores cookies, og hvordan du sletter dem, klik her.