Facebook
Nyheder
Lige Nu
143 Aktive brugere
  • 55 medlemmer
  • 88 gæster
Statistik
  • Emner: 233,073
  • Indlæg: 1,729,458
  • Medlemmer: 42,840
Velkommen til vores nyeste medlem, coscom


Forum: Android root

Om root og ROM-modifikation af Android-mobiler og Android tablets.

Side 1 af 19 12311 ... SidstSidst
  1. LG G3 rooting

    Startet af akerman, Fri Jul 04, 2014 11:28
    2 Sider
    1 2
    • Svar: 36
    • Visninger: 1,305
    I går, 10:28 Gå til sidste post
  2. AOSP rom på Galaxy S5

    Startet af NinjaOne, Mon Sep 01, 2014 20:05
    • Svar: 6
    • Visninger: 114
    Mon Sep 01, 2014, 21:02 Gå til sidste post
  3. SGS4 root uden 0X1

    Startet af Topimax, Wed Jun 18, 2014 7:00
    • Svar: 18
    • Visninger: 933
    Sun Aug 31, 2014, 15:24 Gå til sidste post
  4. Se alle apps i googleplay?

    Startet af Bo-l, Thu Aug 28, 2014 17:43
    • Svar: 0
    • Visninger: 236
    Thu Aug 28, 2014, 17:43 Gå til sidste post
  5. KitKat og eksternt sd kort Galaxy S4

    Startet af Magiske Magnus, Thu Aug 28, 2014 12:29
    • Svar: 1
    • Visninger: 221
    Thu Aug 28, 2014, 12:36 Gå til sidste post
  6. Bedste Mod-Rom til Galaxy S2 ?

    Startet af JENCdk, Mon Aug 25, 2014 15:57
    • Svar: 5
    • Visninger: 373
    Tue Aug 26, 2014, 18:11 Gå til sidste post
  7. Garanti / Root på Samsung

    Startet af Brummes Bubbi, Mon Aug 18, 2014 13:46
    • Svar: 17
    • Visninger: 831
    Sat Aug 23, 2014, 22:21 Gå til sidste post
  8. Denver Tablet Rootes

    Startet af TC78, Sat Aug 23, 2014 19:29
    • Svar: 2
    • Visninger: 400
    Sat Aug 23, 2014, 21:17 Gå til sidste post
  9. Root HTC One_M8

    Startet af Manhemm, Fri Aug 08, 2014 23:48
    • Svar: 7
    • Visninger: 501
    Wed Aug 20, 2014, 14:57 Gå til sidste post
  10. Tilbage knap + tastatur virker ikke !

    Startet af queen, Mon Aug 18, 2014 13:43
    • Svar: 6
    • Visninger: 475
    Wed Aug 20, 2014, 12:28 Gå til sidste post
  11. Rootet Samsung Galaxy Note 2

    Startet af kapan, Tue Aug 12, 2014 15:55
    • Svar: 3
    • Visninger: 372
    Tue Aug 12, 2014, 16:29 Gå til sidste post
  12. Cyanogenmod

    Startet af hansen10, Tue Aug 12, 2014 16:10
    • Svar: 1
    • Visninger: 388
    Tue Aug 12, 2014, 16:25 Gå til sidste post
  13. Thumbs up Skift ikoner fra din TouchWiz launcher

    Startet af mahadeva, Sun Aug 10, 2014 13:20
    • Svar: 0
    • Visninger: 346
    Sun Aug 10, 2014, 13:20 Gå til sidste post
  14. Nexus 5 Root hjælp.

    Startet af Xlander, Tue Aug 05, 2014 12:29
    • Svar: 6
    • Visninger: 758
    Sat Aug 09, 2014, 14:13 Gå til sidste post
  15. s3 mini hjælp

    Startet af haldborg, Sat Jul 26, 2014 17:38
    • Svar: 8
    • Visninger: 861
    Sat Aug 02, 2014, 10:20 Gå til sidste post
  16. [APP] Downgrade ups uden at fjerne dem

    Startet af mahadeva, Thu Jul 31, 2014 15:27
    • Svar: 0
    • Visninger: 507
    Thu Jul 31, 2014, 15:27 Gå til sidste post
  17. Question Er der en der vil hjælpe med en 'bricked' Optimus G?

    Startet af zikzak, Mon Jul 28, 2014 16:28
    • Svar: 7
    • Visninger: 861
    Tue Jul 29, 2014, 9:55 Gå til sidste post
  18. Jeg kan ikke opdatere min S5 efter CWM Recovery?

    Startet af Crackhead, Wed Jul 23, 2014 17:18
    • Svar: 7
    • Visninger: 644
    Thu Jul 24, 2014, 10:45 Gå til sidste post
  19. .:: Samsung Galaxy Note 3 N-9005 Root Tråden ::.

    Startet af Café King, Mon Oct 07, 2013 12:01
    2 Sider
    1 2
    • Svar: 34
    • Visninger: 4,369
    Wed Jul 23, 2014, 13:46 Gå til sidste post
  20. Unhappy Cyanogenmod+Samsung GT-19195+Bibob=Internet ja, opkald nej.

    Startet af cyanogen, Tue Jun 17, 2014 18:21
    2 Sider
    1 2
    • Svar: 56
    • Visninger: 1,659
    Sat Jul 19, 2014, 14:39 Gå til sidste post
  21. Unhappy Lg optimus g

    Startet af sejeklaus, Fri Jul 04, 2014 21:55
    • Svar: 2
    • Visninger: 705
    Tue Jul 15, 2014, 0:35 Gå til sidste post
  22. Ny root sgs5 og note 3 Geohut

    Startet af Kelddaug, Sun Jun 15, 2014 23:21
    • Svar: 18
    • Visninger: 1,034
    Wed Jul 09, 2014, 18:08 Gå til sidste post
    • Svar: 6
    • Visninger: 864
    Tue Jul 08, 2014, 1:24 Gå til sidste post
  23. LG G2 Root/Recovery/costum roms

    Startet af tumebone, Sun Oct 13, 2013 16:53
    4 Sider
    1 2 3 ... 4
    • Svar: 107
    • Visninger: 6,618
    Thu Jul 03, 2014, 9:12 Gå til sidste post
    • Svar: 5
    • Visninger: 889
    Wed Jul 02, 2014, 22:35 Gå til sidste post
  24. Sony xperia z2 root

    Startet af jkfrederiksen, Sat Jun 28, 2014 12:58
    • Svar: 0
    • Visninger: 636
    Sat Jun 28, 2014, 12:58 Gå til sidste post
  25. Komplet guide til root af G2?

    Startet af Torsten, Thu Jun 26, 2014 18:14
    • Svar: 1
    • Visninger: 673
    Thu Jun 26, 2014, 18:27 Gå til sidste post
  26. [ROM] Galaxy S4 Google Edition

    Startet af mahadeva, Fri Jun 28, 2013 11:16
    7 Sider
    1 2 3 ... 7
    • Svar: 189
    • Visninger: 12,176
    Thu Jun 26, 2014, 6:40 Gå til sidste post
  27. Lg g2 cyanogenmod status 7 og recovery loop

    Startet af fbendixen, Tue Jun 24, 2014 16:49
    • Svar: 4
    • Visninger: 700
    Tue Jun 24, 2014, 22:43 Gå til sidste post
  28. Hjælp HTC Desier

    Startet af enok, Thu Apr 17, 2014 14:04
    • Svar: 4
    • Visninger: 1,404
    Sat Jun 21, 2014, 6:29 Gå til sidste post
  29. "rumklag" ved root/lagt ny rom ind

    Startet af Orillion, Sat Jun 14, 2014 20:11
    • Svar: 6
    • Visninger: 731
    Sun Jun 15, 2014, 15:46 Gå til sidste post
  30. Root Nexus 5

    Startet af ulriko, Sat Jun 14, 2014 12:27
    • Svar: 4
    • Visninger: 762
    Sat Jun 14, 2014, 18:29 Gå til sidste post
  31. One M7 root

    Startet af Thyboen, Fri Jun 13, 2014 22:58
    • Svar: 5
    • Visninger: 766
    Sat Jun 14, 2014, 13:04 Gå til sidste post
  32. Tilbage til stock rom/firmware på Galaxy s3 i9305

    Startet af Deja-Vu, Thu Jun 12, 2014 17:09
    • Svar: 12
    • Visninger: 969
    Fri Jun 13, 2014, 2:05 Gå til sidste post
    • Svar: 7
    • Visninger: 857
    Thu Jun 12, 2014, 16:56 Gå til sidste post
  33. Samsung Galaxy S3 stucked - hvad skal jeg gøre?

    Startet af Deja-Vu, Tue Jun 10, 2014 16:36
    • Svar: 5
    • Visninger: 962
    Tue Jun 10, 2014, 21:32 Gå til sidste post
  34. sony ericsson arc S firmware

    Startet af haldborg, Wed Apr 09, 2014 18:51
    2 Sider
    1 2
    • Svar: 41
    • Visninger: 1,880
    Thu Jun 05, 2014, 14:11 Gå til sidste post
  35. HTC One M7 flash fejl

    Startet af christiankp, Wed Apr 30, 2014 11:47
    • Svar: 4
    • Visninger: 1,053
    Tue Jun 03, 2014, 18:18 Gå til sidste post
    • Svar: 2
    • Visninger: 858
    Tue Jun 03, 2014, 18:06 Gå til sidste post
  36. Root og Spotify airplay !

    Startet af Blix, Sun Jun 01, 2014 1:36
    • Svar: 9
    • Visninger: 1,040
    Tue Jun 03, 2014, 7:12 Gå til sidste post
  37. Noob alert!! Xperia ARC Root?

    Startet af Fawadnz, Sun Aug 05, 2012 1:57
    • Svar: 7
    • Visninger: 1,544
    Mon Jun 02, 2014, 19:18 Gå til sidste post
  38. Hvilken Launcher i Slimkat ?

    Startet af Orillion, Thu May 29, 2014 11:23
    • Svar: 22
    • Visninger: 1,241
    Sat May 31, 2014, 13:32 Gå til sidste post
  39. Question S4, Root og Knox

    Startet af marlar, Thu Jan 16, 2014 22:15
    • Svar: 10
    • Visninger: 1,972
    Mon May 26, 2014, 11:26 Gå til sidste post
  40. [SGSII] Størrelse af /data partition

    Startet af Akker, Sat May 24, 2014 22:58
    • Svar: 0
    • Visninger: 1,056
    Sat May 24, 2014, 22:58 Gå til sidste post
  41. Xposed Installer

    Startet af Xlander, Tue May 20, 2014 15:35
    • Svar: 5
    • Visninger: 981
    Wed May 21, 2014, 18:55 Gå til sidste post
  42. dirty Unicorns til Nexus5

    Startet af gubbi, Fri May 16, 2014 9:29
    • Svar: 0
    • Visninger: 2,137
    Fri May 16, 2014, 9:29 Gå til sidste post
  43. Hvordan rooter man Samsung Galaxy S3 version 4.3?

    Startet af Frede99, Sun May 11, 2014 13:07
    • Svar: 10
    • Visninger: 1,126
    Wed May 14, 2014, 19:50 Gå til sidste post
  44. S3 custom firmware og samsungs garanti

    Startet af DanielPT, Fri May 09, 2014 13:54
    • Svar: 16
    • Visninger: 1,295
    Sat May 10, 2014, 17:55 Gå til sidste post
  45. X10 Mini bricked?

    Startet af jokkemokke, Sat May 10, 2014 13:02
    • Svar: 1
    • Visninger: 976
    Sat May 10, 2014, 15:46 Gå til sidste post
  46. S-off mulig på HTC One M8?

    Startet af Positively Somewhere, Thu May 08, 2014 7:29
    • Svar: 1
    • Visninger: 1,233
    Fri May 09, 2014, 19:14 Gå til sidste post
  47. cyanogenmod install/root ??

    Startet af Orillion, Thu May 08, 2014 19:19
    • Svar: 1
    • Visninger: 1,058
    Thu May 08, 2014, 19:59 Gå til sidste post
  48. PhoeniX 8.0 rom Galaxy S4

    Startet af mahadeva, Wed Apr 23, 2014 0:49
    • Svar: 1
    • Visninger: 1,101
    Thu May 08, 2014, 14:16 Gå til sidste post
    • Svar: 6
    • Visninger: 1,296
    Wed May 07, 2014, 5:55 Gå til sidste post
  49. Galaxy S5 Kamera > Galaxy S4

    Startet af mahadeva, Mon May 05, 2014 22:27
    • Svar: 1
    • Visninger: 1,037
    Tue May 06, 2014, 19:34 Gå til sidste post
  50. Knock code til LG G2?

    Startet af Lars8000, Fri May 02, 2014 15:11
    • Svar: 1
    • Visninger: 1,051
    Sat May 03, 2014, 11:37 Gå til sidste post
  51. Tilbage til orginal rom

    Startet af DanielPT, Thu May 01, 2014 12:26
    • Svar: 4
    • Visninger: 1,074
    Thu May 01, 2014, 13:21 Gå til sidste post
  52. Kan ikke installere cyangmod på min s3

    Startet af DanielPT, Thu May 01, 2014 10:09
    • Svar: 2
    • Visninger: 1,263
    Thu May 01, 2014, 12:25 Gå til sidste post
  53. Hjælp til unroot af HTC One X

    Startet af NDAC, Tue Apr 29, 2014 20:31
    • Svar: 0
    • Visninger: 1,220
    Tue Apr 29, 2014, 20:31 Gå til sidste post
  54. LG G2 kitkat stock rooted, ingen LTE/4G

    Startet af Buford, Sat Apr 19, 2014 22:20
    • Svar: 7
    • Visninger: 1,284
    Sat Apr 26, 2014, 19:54 Gå til sidste post
  55. [XPOSED] Module's

    Startet af mahadeva, Mon Feb 10, 2014 20:02
    • Svar: 7
    • Visninger: 1,921
    Mon Apr 21, 2014, 22:40 Gå til sidste post
  56. Hjælp til at roote Sony Xperia Z Ultra

    Startet af tranborg, Mon Apr 21, 2014 16:53
    • Svar: 1
    • Visninger: 1,302
    Mon Apr 21, 2014, 17:41 Gå til sidste post
  57. note 2

    Startet af sviller, Sun Apr 20, 2014 13:50
    • Svar: 1
    • Visninger: 1,121
    Sun Apr 20, 2014, 14:20 Gå til sidste post
  58. CWM recovery compilet. install hjælp søges.

    Startet af micbanand, Sat Apr 19, 2014 10:30
    • Svar: 2
    • Visninger: 1,341
    Sat Apr 19, 2014, 14:31 Gå til sidste post
  59. root sony ericsson arc s

    Startet af haldborg, Tue Apr 15, 2014 11:12
    • Svar: 1
    • Visninger: 1,121
    Tue Apr 15, 2014, 11:16 Gå til sidste post
  60. LG G2 help fryser lg logo

    Startet af fiz11, Sat Apr 05, 2014 15:46
    • Svar: 1
    • Visninger: 1,198
    Mon Apr 14, 2014, 5:55 Gå til sidste post
  61. Kies siger nyeste firmware, efter root??

    Startet af fnb1, Fri Apr 11, 2014 21:49
    • Svar: 2
    • Visninger: 1,215
    Sun Apr 13, 2014, 13:53 Gå til sidste post
  62. SlimRoms - Android 4.4.3 baseret rom på vej

    Startet af mahadeva, Sun Apr 06, 2014 21:54
    • Svar: 0
    • Visninger: 1,454
    Sun Apr 06, 2014, 21:54 Gå til sidste post
  63. SG4 + CM11, tilbage til stock?

    Startet af Lass3, Wed Mar 26, 2014 12:25
    • Svar: 15
    • Visninger: 1,583
    Mon Mar 31, 2014, 21:34 Gå til sidste post
  64. Skjul apps er væk efter Samsung opdatering til 4.4.2

    Startet af mahadeva, Sun Mar 02, 2014 21:02
    • Svar: 6
    • Visninger: 1,809
    Sun Mar 30, 2014, 13:44 Gå til sidste post
  65. Kan simkort påvirke batteriet??

    Startet af queen, Sun Feb 23, 2014 18:31
    • Svar: 7
    • Visninger: 1,872
    Thu Mar 27, 2014, 8:03 Gå til sidste post


Forum information og muligheder

Moderator i dette forum

Tråd visnings muligheder

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Orden i tråde...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Icon Legend

Nye indlæg
Nye indlæg
Ingen nye indlæg
Ingen nye indlæg
Mere end 15 svar eller 100 visninger
'Hot' tråd med nye indlæg
Mere end 15 svar eller 100 visninger
'Hot' tråd uden nye indlæg
Lukket Tråd
Tråden er lukket
Indlæg indeholder besked skrevet af dig
Du har oprettet svar i denne tråd

Dine muligheder

  • Du kan IKKE oprette nye tråde
  • Du kan IKKE poste svar
  • Du kan IKKE poste vedhæftede filer
  • Du kan IKKE redigere dine indlæg
  •  
Om brug af cookies
Vores hjemmesider anvender cookies
Cookies er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere, men de giver også info om hvordan du bruger vores hjemmeside, så vi kan forbedre den både for dig og for andre. Cookies på denne hjemmeside bruges primært til trafikmåling, optimering af sidens indhold og tilpasset markedsføring på andre sites

Hvis du klikker videre på siden, accepterer du vores brug af cookies.

Vil du vide mere om vores cookies, og hvordan du sletter dem, klik her.