Facebook
Nyheder
Lige Nu
82 Aktive brugere
  • 7 medlemmer
  • 75 gæster
Statistik
  • Emner: 243,872
  • Indlæg: 1,803,273
  • Medlemmer: 44,432
Velkommen til vores nyeste medlem, DMKK


Forum: Android root

Om root og ROM-modifikation af Android-mobiler og Android tablets.

Side 1 af 19 12311 ... SidstSidst
  1. Nougat beta on Galaxy S7 edge

    Startet af vupti, Fri Nov 11, 2016 7:45
    • Svar: 17
    • Visninger: 1,720
    Wed Dec 07, 2016, 20:34 Gå til sidste post
  2. Risiko root af galaxy s7?

    Startet af mahadeva, Mon Aug 29, 2016 15:36
    • Svar: 14
    • Visninger: 2,503
    Tue Oct 18, 2016, 8:59 Gå til sidste post
  3. cyanogenmod og købte apps

    Startet af HenrikL, Tue Oct 11, 2016 20:07
    • Svar: 6
    • Visninger: 795
    Thu Oct 13, 2016, 23:02 Gå til sidste post
  4. Galaxy S6 Edge Stok Nordic Rom

    Startet af sbrinch, Wed Jan 06, 2016 18:09
    • Svar: 17
    • Visninger: 4,076
    Sat Oct 08, 2016, 23:12 Gå til sidste post
  5. Root note 4

    Startet af toppers, Thu Oct 06, 2016 5:16
    • Svar: 0
    • Visninger: 518
    Thu Oct 06, 2016, 5:16 Gå til sidste post
  6. Root af Samsung SM-T805

    Startet af Tømreren76, Thu Sep 29, 2016 18:13
    • Svar: 3
    • Visninger: 681
    Sat Oct 01, 2016, 10:22 Gå til sidste post
  7. Samsung tab 10,1 GT-N8020 Genstarter om og om igen

    Startet af mondeo, Thu Sep 29, 2016 17:48
    • Svar: 2
    • Visninger: 595
    Fri Sep 30, 2016, 12:09 Gå til sidste post
  8. Acer Iconia tab 10 A3-A40 Root

    Startet af Orillion, Fri Sep 30, 2016 0:32
    • Svar: 0
    • Visninger: 597
    Fri Sep 30, 2016, 0:32 Gå til sidste post
  9. cm13 til galaxy s7 edge

    Startet af mahadeva, Sat Jul 09, 2016 23:29
    • Svar: 17
    • Visninger: 2,140
    Sat Sep 24, 2016, 2:04 Gå til sidste post
  10. Cyanogenmod sikkerhed

    Startet af geniet01, Fri Sep 16, 2016 0:15
    • Svar: 11
    • Visninger: 1,036
    Sun Sep 18, 2016, 1:27 Gå til sidste post
  11. hjælp Xposed!

    Startet af Mhmortensen, Sat Aug 20, 2016 17:47
    • Svar: 2
    • Visninger: 1,344
    Wed Aug 24, 2016, 14:08 Gå til sidste post
  12. Techgear mb932 plus root ( Movie Box )

    Startet af Hrqmb, Mon Aug 08, 2016 8:48
    • Svar: 0
    • Visninger: 1,113
    Mon Aug 08, 2016, 8:48 Gå til sidste post
  13. Hjælp til at roote Sony Z3 Compact for lidt cash?

    Startet af zikzak, Mon Jun 27, 2016 9:46
    • Svar: 1
    • Visninger: 1,853
    Sat Jul 30, 2016, 10:59 Gå til sidste post
    • Svar: 13
    • Visninger: 2,237
    Sat Jul 16, 2016, 23:55 Gå til sidste post
  14. LG G3 batteri problemer..

    Startet af mahadeva, Mon Mar 07, 2016 1:24
    • Svar: 10
    • Visninger: 3,102
    Wed Jun 29, 2016, 9:47 Gå til sidste post
  15. Nye TouchWiz UX apks

    Startet af Kelddaug, Mon Jun 27, 2016 21:48
    • Svar: 2
    • Visninger: 1,303
    Tue Jun 28, 2016, 0:01 Gå til sidste post
  16. Question Unroot Samsung Galaxy Alpha

    Startet af BRIVES, Sat Jun 18, 2016 17:47
    • Svar: 6
    • Visninger: 1,630
    Sat Jun 25, 2016, 0:25 Gå til sidste post
  17. Android N downgrade til Marsmellow

    Startet af Alpha, Fri Jun 17, 2016 17:44
    • Svar: 3
    • Visninger: 1,535
    Fri Jun 17, 2016, 19:49 Gå til sidste post
  18. xiaomi mi5

    Startet af Greenie, Wed Jun 15, 2016 16:04
    • Svar: 0
    • Visninger: 1,459
    Wed Jun 15, 2016, 16:04 Gå til sidste post
  19. Cyanogenmod 13 på Galaxy S5

    Startet af lasborg, Mon Apr 11, 2016 14:03
    • Svar: 10
    • Visninger: 3,054
    Thu Jun 09, 2016, 22:48 Gå til sidste post
  20. Root "meister" søges

    Startet af Tyller, Tue Jun 07, 2016 16:07
    • Svar: 4
    • Visninger: 2,783
    Wed Jun 08, 2016, 15:44 Gå til sidste post
  21. galaxy s7 instagram

    Startet af mahadeva, Sat Jun 04, 2016 22:09
    • Svar: 12
    • Visninger: 1,929
    Tue Jun 07, 2016, 0:58 Gå til sidste post
    • Svar: 1
    • Visninger: 1,704
    Sat May 28, 2016, 18:10 Gå til sidste post
  22. Omkostninger ved root?

    Startet af sbc, Tue Dec 29, 2015 14:32
    • Svar: 12
    • Visninger: 4,547
    Sun May 08, 2016, 14:34 Gå til sidste post
  23. root note 3 med ny rom

    Startet af Holle, Wed Oct 22, 2014 19:01
    • Svar: 5
    • Visninger: 4,931
    Thu Apr 14, 2016, 11:34 Gå til sidste post
  24. Hjælp til rootet s6 edge

    Startet af xFcBxa, Sun Apr 10, 2016 21:37
    • Svar: 22
    • Visninger: 2,921
    Tue Apr 12, 2016, 0:37 Gå til sidste post
  25. Nogen der har flashet deres Xiaomi?

    Startet af Magnus Tagnus, Wed Mar 16, 2016 14:01
    • Svar: 4
    • Visninger: 3,013
    Fri Mar 18, 2016, 8:31 Gå til sidste post
  26. kontakter i cm 13

    Startet af hansen10, Tue Mar 15, 2016 12:39
    • Svar: 1
    • Visninger: 2,508
    Wed Mar 16, 2016, 7:45 Gå til sidste post
  27. Nexus 6P - hvilken rom bruger du?

    Startet af Lecter, Sat Feb 20, 2016 10:35
    • Svar: 4
    • Visninger: 2,803
    Sun Mar 13, 2016, 15:47 Gå til sidste post
  28. Slut med at optimere apps på Android N

    Startet af NinjaOne, Thu Mar 10, 2016 19:21
    • Svar: 3
    • Visninger: 3,317
    Sat Mar 12, 2016, 10:50 Gå til sidste post
  29. Root & Unlock Bootloader (Nexus)

    Startet af JSK, Tue Mar 08, 2016 5:23
    • Svar: 6
    • Visninger: 2,622
    Wed Mar 09, 2016, 1:12 Gå til sidste post
  30. Galaxy Note 5 med forkerte oplysninger??

    Startet af guldhammeren, Sun Mar 06, 2016 16:04
    • Svar: 23
    • Visninger: 3,008
    Tue Mar 08, 2016, 19:48 Gå til sidste post
  31. GT-i9100 med Android 2.3.6 til Cyanogen?

    Startet af Humlen, Fri Feb 19, 2016 7:09
    • Svar: 6
    • Visninger: 2,951
    Fri Feb 26, 2016, 14:09 Gå til sidste post
  32. YouSee Tv & Film - Root

    Startet af Café King, Sat Oct 10, 2015 17:15
    • Svar: 23
    • Visninger: 4,960
    Mon Feb 22, 2016, 20:05 Gå til sidste post
  33. Galaxy tab 10.1 død?

    Startet af DanielPT, Thu Feb 18, 2016 19:39
    • Svar: 2
    • Visninger: 3,340
    Fri Feb 19, 2016, 19:20 Gå til sidste post
  34. Root af LG-H960A V10??

    Startet af Jacob_Bentzen, Sun Feb 14, 2016 11:56
    • Svar: 0
    • Visninger: 3,018
    Sun Feb 14, 2016, 11:56 Gå til sidste post
  35. galaxy sii og cm13

    Startet af mahadeva, Fri Feb 05, 2016 18:10
    • Svar: 9
    • Visninger: 3,176
    Thu Feb 11, 2016, 1:49 Gå til sidste post
  36. cyanogenmod windows installer

    Startet af hansen10, Wed Feb 03, 2016 11:43
    • Svar: 1
    • Visninger: 2,882
    Thu Feb 04, 2016, 17:09 Gå til sidste post
  37. Root af LG G4 hvordan??

    Startet af Jacob_Bentzen, Sat Jul 25, 2015 20:51
    • Svar: 7
    • Visninger: 4,636
    Wed Feb 03, 2016, 11:55 Gå til sidste post
  38. Hjææææælp!!!! :'(

    Startet af xFcBxa, Sat Jan 30, 2016 1:15
    • Svar: 6
    • Visninger: 3,932
    Sun Jan 31, 2016, 22:31 Gå til sidste post
  39. Hvordan rooter jeg min Mate 7?

    Startet af tdneVmo, Sat Jan 23, 2016 0:39
    • Svar: 3
    • Visninger: 3,286
    Sat Jan 23, 2016, 17:15 Gå til sidste post
  40. CM13 (CyanogenMod) på vej.

    Startet af mahadeva, Fri Oct 16, 2015 19:05
    2 Sider
    1 2
    • Svar: 47
    • Visninger: 9,208
    Sat Jan 23, 2016, 11:58 Gå til sidste post
  41. Samsung galaxys2 9105p

    Startet af gimp, Wed Jan 13, 2016 21:04
    • Svar: 3
    • Visninger: 3,324
    Thu Jan 21, 2016, 22:45 Gå til sidste post
  42. Root uden knox?

    Startet af xFcBxa, Tue Jan 19, 2016 1:46
    • Svar: 14
    • Visninger: 3,574
    Wed Jan 20, 2016, 19:35 Gå til sidste post
  43. Har den været rooted?

    Startet af xFcBxa, Fri Jan 15, 2016 1:15
    • Svar: 13
    • Visninger: 4,255
    Sat Jan 16, 2016, 14:08 Gå til sidste post
  44. Hjælp til at få rootet Galaxy s4 til at køre igen

    Startet af clbo, Fri Jan 01, 2016 15:34
    • Svar: 8
    • Visninger: 3,959
    Fri Jan 01, 2016, 18:46 Gå til sidste post
  45. Software Opgradere Galaxy Tab 4 7.0 4.4.2 til ?

    Startet af splitbus, Fri Dec 11, 2015 1:58
    • Svar: 12
    • Visninger: 4,092
    Mon Dec 14, 2015, 9:40 Gå til sidste post
  46. Unroot Samsung tablet Galaxy Tab3 10.1

    Startet af Kimsen, Sat Dec 05, 2015 9:55
    • Svar: 2
    • Visninger: 3,471
    Sun Dec 06, 2015, 17:48 Gå til sidste post
  47. Question Root af Sony Xperia Z5 Premium??

    Startet af Jacob_Bentzen, Mon Nov 23, 2015 12:06
    • Svar: 0
    • Visninger: 3,795
    Mon Nov 23, 2015, 12:06 Gå til sidste post
  48. Xposed til Marshmallow (Android 6)

    Startet af mahadeva, Sat Nov 14, 2015 23:52
    • Svar: 1
    • Visninger: 3,732
    Sun Nov 15, 2015, 20:59 Gå til sidste post
  49. CyanogenMod på Samsung S3

    Startet af DanielPT, Tue Nov 10, 2015 9:08
    • Svar: 4
    • Visninger: 4,386
    Thu Nov 12, 2015, 14:17 Gå til sidste post
  50. Kingo ROOT!?

    Startet af Paulin, Sun Oct 11, 2015 18:16
    2 Sider
    1 2
    • Svar: 38
    • Visninger: 5,604
    Fri Nov 06, 2015, 0:41 Gå til sidste post
  51. Installere Android 4.4 from scratch?

    Startet af hegge, Wed Oct 14, 2015 12:13
    flashe, kinesisk, lenovo
    • Svar: 3
    • Visninger: 3,979
    Tue Oct 20, 2015, 18:53 Gå til sidste post
  52. Galaxy S6 root

    Startet af Stefan1980, Wed Oct 07, 2015 22:43
    • Svar: 7
    • Visninger: 4,303
    Wed Oct 14, 2015, 22:21 Gå til sidste post
  53. Rootet Nexus Player i Bootloop

    Startet af Holmgreen, Fri Oct 02, 2015 16:32
    • Svar: 11
    • Visninger: 4,233
    Wed Oct 07, 2015, 14:18 Gå til sidste post
  54. samsung galaxy s6 edge+

    Startet af Orillion, Tue Sep 15, 2015 15:48
    • Svar: 12
    • Visninger: 4,398
    Wed Oct 07, 2015, 11:54 Gå til sidste post
  55. samsung galaxy s4 root

    Startet af blackbird dk, Fri Sep 25, 2015 20:49
    • Svar: 26
    • Visninger: 4,482
    Mon Sep 28, 2015, 22:19 Gå til sidste post
  56. Garanti ved root af mobil??

    Startet af Jacob_Bentzen, Tue Sep 15, 2015 15:25
    • Svar: 7
    • Visninger: 4,481
    Mon Sep 28, 2015, 19:54 Gå til sidste post
  57. Titanium backup af homescreen

    Startet af Orillion, Mon Sep 14, 2015 10:03
    • Svar: 5
    • Visninger: 4,087
    Mon Sep 14, 2015, 22:27 Gå til sidste post
  58. Root problem Oneplus One

    Startet af yurisminator, Tue Sep 08, 2015 19:13
    • Svar: 5
    • Visninger: 4,454
    Wed Sep 09, 2015, 21:01 Gå til sidste post
  59. Exclamation Venligst kom med bud på løsning

    Startet af LudvigF, Mon Sep 07, 2015 23:38
    hjælp, htc one, root
    • Svar: 5
    • Visninger: 4,856
    Tue Sep 08, 2015, 11:56 Gå til sidste post
  60. AOSP rom på Galaxy S5

    Startet af NinjaOne, Mon Sep 01, 2014 21:05
    2 Sider
    1 2
    • Svar: 30
    • Visninger: 12,321
    Sat Aug 29, 2015, 20:06 Gå til sidste post
    • Svar: 5
    • Visninger: 4,730
    Sat Aug 29, 2015, 12:02 Gå til sidste post
  61. Andet styresystem end samsungs. Hvem kan hjælpe

    Startet af larsbue, Tue Aug 25, 2015 12:12
    • Svar: 23
    • Visninger: 5,380
    Fri Aug 28, 2015, 9:17 Gå til sidste post
  62. Hjælp til fejlmeddelse, Samsung galaxy s5

    Startet af jta3105, Wed Aug 26, 2015 8:53
    • Svar: 1
    • Visninger: 4,874
    Wed Aug 26, 2015, 9:11 Gå til sidste post
  63. xposed nu også til s6 enheder.

    Startet af mahadeva, Wed Aug 19, 2015 20:21
    • Svar: 3
    • Visninger: 4,949
    Wed Aug 19, 2015, 21:29 Gå til sidste post
  64. Root / nyt styresystem til Nexus 5?

    Startet af Wolle8900, Sun Aug 09, 2015 23:15
    • Svar: 5
    • Visninger: 4,806
    Mon Aug 10, 2015, 10:38 Gå til sidste post
  65. Samsung Galaxy S5

    Startet af haabet, Mon Aug 03, 2015 11:20
    • Svar: 6
    • Visninger: 4,537
    Sun Aug 09, 2015, 17:17 Gå til sidste post
  66. Root LG G3 + CM12

    Startet af Torsten, Sat Aug 01, 2015 14:40
    • Svar: 4
    • Visninger: 4,562
    Tue Aug 04, 2015, 19:52 Gå til sidste post
  67. Root - hvorfor?

    Startet af Ulrichsen, Wed Apr 29, 2015 22:32
    • Svar: 27
    • Visninger: 6,248
    Mon Aug 03, 2015, 19:13 Gå til sidste post


Forum information og muligheder

Moderator i dette forum

Tråd visnings muligheder

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Orden i tråde...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Icon Legend

Nye indlæg
Nye indlæg
Ingen nye indlæg
Ingen nye indlæg
Mere end 15 svar eller 100 visninger
'Hot' tråd med nye indlæg
Mere end 15 svar eller 100 visninger
'Hot' tråd uden nye indlæg
Lukket Tråd
Tråden er lukket
Indlæg indeholder besked skrevet af dig
Du har oprettet svar i denne tråd

Dine muligheder

  • Du kan IKKE oprette nye tråde
  • Du kan IKKE poste svar
  • Du kan IKKE poste vedhæftede filer
  • Du kan IKKE redigere dine indlæg
  •  
Om brug af cookies
Vores hjemmesider anvender cookies
Cookies er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere, men de giver også info om hvordan du bruger vores hjemmeside, så vi kan forbedre den både for dig og for andre. Cookies på denne hjemmeside bruges primært til trafikmåling, optimering af sidens indhold og tilpasset markedsføring på andre sites

Hvis du klikker videre på siden, accepterer du vores brug af cookies.

Vil du vide mere om vores cookies, og hvordan du sletter dem, klik her.