Facebook
Nyheder
Lige Nu
73 Aktive brugere
  • 6 medlemmer
  • 67 gæster
Statistik
  • Emner: 242,793
  • Indlæg: 1,796,958
  • Medlemmer: 44,270
Velkommen til vores nyeste medlem, Casper-Clausen


Forum: Android root

Om root og ROM-modifikation af Android-mobiler og Android tablets.

Side 1 af 19 12311 ... SidstSidst
  1. hjælp Xposed!

    Startet af Mhmortensen, Sat Aug 20, 2016 16:47
    • Svar: 2
    • Visninger: 215
    Wed Aug 24, 2016, 13:08 Gå til sidste post
  2. Techgear mb932 plus root ( Movie Box )

    Startet af Hrqmb, Mon Aug 08, 2016 7:48
    • Svar: 0
    • Visninger: 288
    Mon Aug 08, 2016, 7:48 Gå til sidste post
  3. Hjælp til at roote Sony Z3 Compact for lidt cash?

    Startet af zikzak, Mon Jun 27, 2016 8:46
    • Svar: 1
    • Visninger: 792
    Sat Jul 30, 2016, 9:59 Gå til sidste post
    • Svar: 13
    • Visninger: 1,150
    Sat Jul 16, 2016, 22:55 Gå til sidste post
  4. cm13 til galaxy s7 edge

    Startet af mahadeva, Sat Jul 09, 2016 22:29
    • Svar: 12
    • Visninger: 799
    Thu Jul 14, 2016, 22:39 Gå til sidste post
  5. LG G3 batteri problemer..

    Startet af mahadeva, Mon Mar 07, 2016 0:24
    • Svar: 10
    • Visninger: 2,057
    Wed Jun 29, 2016, 8:47 Gå til sidste post
  6. Nye TouchWiz UX apks

    Startet af Kelddaug, Mon Jun 27, 2016 20:48
    • Svar: 2
    • Visninger: 489
    Mon Jun 27, 2016, 23:01 Gå til sidste post
  7. Question Unroot Samsung Galaxy Alpha

    Startet af BRIVES, Sat Jun 18, 2016 16:47
    • Svar: 6
    • Visninger: 750
    Fri Jun 24, 2016, 23:25 Gå til sidste post
  8. Android N downgrade til Marsmellow

    Startet af Alpha, Fri Jun 17, 2016 16:44
    • Svar: 3
    • Visninger: 644
    Fri Jun 17, 2016, 18:49 Gå til sidste post
  9. xiaomi mi5

    Startet af Greenie, Wed Jun 15, 2016 15:04
    • Svar: 0
    • Visninger: 597
    Wed Jun 15, 2016, 15:04 Gå til sidste post
  10. Cyanogenmod 13 på Galaxy S5

    Startet af lasborg, Mon Apr 11, 2016 13:03
    • Svar: 10
    • Visninger: 1,840
    Thu Jun 09, 2016, 21:48 Gå til sidste post
  11. Root "meister" søges

    Startet af Tyller, Tue Jun 07, 2016 15:07
    • Svar: 4
    • Visninger: 1,657
    Wed Jun 08, 2016, 14:44 Gå til sidste post
  12. galaxy s7 instagram

    Startet af mahadeva, Sat Jun 04, 2016 21:09
    • Svar: 12
    • Visninger: 1,009
    Mon Jun 06, 2016, 23:58 Gå til sidste post
    • Svar: 1
    • Visninger: 840
    Sat May 28, 2016, 17:10 Gå til sidste post
  13. Omkostninger ved root?

    Startet af sbc, Tue Dec 29, 2015 13:32
    • Svar: 12
    • Visninger: 3,535
    Sun May 08, 2016, 13:34 Gå til sidste post
  14. root note 3 med ny rom

    Startet af Holle, Wed Oct 22, 2014 18:01
    • Svar: 5
    • Visninger: 3,950
    Thu Apr 14, 2016, 10:34 Gå til sidste post
  15. Hjælp til rootet s6 edge

    Startet af xFcBxa, Sun Apr 10, 2016 20:37
    • Svar: 22
    • Visninger: 1,764
    Mon Apr 11, 2016, 23:37 Gå til sidste post
  16. Nogen der har flashet deres Xiaomi?

    Startet af Magnus Tagnus, Wed Mar 16, 2016 13:01
    • Svar: 4
    • Visninger: 2,112
    Fri Mar 18, 2016, 7:31 Gå til sidste post
  17. kontakter i cm 13

    Startet af hansen10, Tue Mar 15, 2016 11:39
    • Svar: 1
    • Visninger: 1,606
    Wed Mar 16, 2016, 6:45 Gå til sidste post
  18. Nexus 6P - hvilken rom bruger du?

    Startet af Lecter, Sat Feb 20, 2016 9:35
    • Svar: 4
    • Visninger: 1,907
    Sun Mar 13, 2016, 14:47 Gå til sidste post
  19. Slut med at optimere apps på Android N

    Startet af NinjaOne, Thu Mar 10, 2016 18:21
    • Svar: 3
    • Visninger: 2,198
    Sat Mar 12, 2016, 9:50 Gå til sidste post
  20. Root & Unlock Bootloader (Nexus)

    Startet af JSK, Tue Mar 08, 2016 4:23
    • Svar: 6
    • Visninger: 1,687
    Wed Mar 09, 2016, 0:12 Gå til sidste post
  21. Galaxy Note 5 med forkerte oplysninger??

    Startet af guldhammeren, Sun Mar 06, 2016 15:04
    • Svar: 23
    • Visninger: 2,063
    Tue Mar 08, 2016, 18:48 Gå til sidste post
  22. GT-i9100 med Android 2.3.6 til Cyanogen?

    Startet af Humlen, Fri Feb 19, 2016 6:09
    • Svar: 6
    • Visninger: 2,041
    Fri Feb 26, 2016, 13:09 Gå til sidste post
  23. YouSee Tv & Film - Root

    Startet af Café King, Sat Oct 10, 2015 16:15
    • Svar: 23
    • Visninger: 3,862
    Mon Feb 22, 2016, 19:05 Gå til sidste post
  24. Galaxy tab 10.1 død?

    Startet af DanielPT, Thu Feb 18, 2016 18:39
    • Svar: 2
    • Visninger: 2,236
    Fri Feb 19, 2016, 18:20 Gå til sidste post
  25. Root af LG-H960A V10??

    Startet af Jacob_Bentzen, Sun Feb 14, 2016 10:56
    • Svar: 0
    • Visninger: 2,085
    Sun Feb 14, 2016, 10:56 Gå til sidste post
  26. galaxy sii og cm13

    Startet af mahadeva, Fri Feb 05, 2016 17:10
    • Svar: 9
    • Visninger: 2,238
    Thu Feb 11, 2016, 0:49 Gå til sidste post
  27. cyanogenmod windows installer

    Startet af hansen10, Wed Feb 03, 2016 10:43
    • Svar: 1
    • Visninger: 1,959
    Thu Feb 04, 2016, 16:09 Gå til sidste post
  28. Root af LG G4 hvordan??

    Startet af Jacob_Bentzen, Sat Jul 25, 2015 19:51
    • Svar: 7
    • Visninger: 3,700
    Wed Feb 03, 2016, 10:55 Gå til sidste post
  29. Hjææææælp!!!! :'(

    Startet af xFcBxa, Sat Jan 30, 2016 0:15
    • Svar: 6
    • Visninger: 2,667
    Sun Jan 31, 2016, 21:31 Gå til sidste post
  30. Hvordan rooter jeg min Mate 7?

    Startet af tdneVmo, Fri Jan 22, 2016 23:39
    • Svar: 3
    • Visninger: 2,206
    Sat Jan 23, 2016, 16:15 Gå til sidste post
  31. CM13 (CyanogenMod) på vej.

    Startet af mahadeva, Fri Oct 16, 2015 18:05
    2 Sider
    1 2
    • Svar: 47
    • Visninger: 7,073
    Sat Jan 23, 2016, 10:58 Gå til sidste post
  32. Samsung galaxys2 9105p

    Startet af gimp, Wed Jan 13, 2016 20:04
    • Svar: 3
    • Visninger: 2,292
    Thu Jan 21, 2016, 21:45 Gå til sidste post
  33. Root uden knox?

    Startet af xFcBxa, Tue Jan 19, 2016 0:46
    • Svar: 14
    • Visninger: 2,484
    Wed Jan 20, 2016, 18:35 Gå til sidste post
  34. Har den været rooted?

    Startet af xFcBxa, Fri Jan 15, 2016 0:15
    • Svar: 13
    • Visninger: 2,886
    Sat Jan 16, 2016, 13:08 Gå til sidste post
  35. Galaxy S6 Edge Stok Nordic Rom

    Startet af sbrinch, Wed Jan 06, 2016 17:09
    • Svar: 16
    • Visninger: 2,898
    Sun Jan 10, 2016, 17:59 Gå til sidste post
  36. Hjælp til at få rootet Galaxy s4 til at køre igen

    Startet af clbo, Fri Jan 01, 2016 14:34
    • Svar: 8
    • Visninger: 2,803
    Fri Jan 01, 2016, 17:46 Gå til sidste post
  37. Software Opgradere Galaxy Tab 4 7.0 4.4.2 til ?

    Startet af splitbus, Fri Dec 11, 2015 0:58
    • Svar: 12
    • Visninger: 3,155
    Mon Dec 14, 2015, 8:40 Gå til sidste post
  38. Unroot Samsung tablet Galaxy Tab3 10.1

    Startet af Kimsen, Sat Dec 05, 2015 8:55
    • Svar: 2
    • Visninger: 2,563
    Sun Dec 06, 2015, 16:48 Gå til sidste post
  39. Question Root af Sony Xperia Z5 Premium??

    Startet af Jacob_Bentzen, Mon Nov 23, 2015 11:06
    • Svar: 0
    • Visninger: 2,854
    Mon Nov 23, 2015, 11:06 Gå til sidste post
  40. Xposed til Marshmallow (Android 6)

    Startet af mahadeva, Sat Nov 14, 2015 22:52
    • Svar: 1
    • Visninger: 2,805
    Sun Nov 15, 2015, 19:59 Gå til sidste post
  41. CyanogenMod på Samsung S3

    Startet af DanielPT, Tue Nov 10, 2015 8:08
    • Svar: 4
    • Visninger: 3,274
    Thu Nov 12, 2015, 13:17 Gå til sidste post
  42. Kingo ROOT!?

    Startet af Paulin, Sun Oct 11, 2015 17:16
    2 Sider
    1 2
    • Svar: 38
    • Visninger: 4,434
    Thu Nov 05, 2015, 23:41 Gå til sidste post
  43. Installere Android 4.4 from scratch?

    Startet af hegge, Wed Oct 14, 2015 11:13
    flashe, kinesisk, lenovo
    • Svar: 3
    • Visninger: 3,037
    Tue Oct 20, 2015, 17:53 Gå til sidste post
  44. Galaxy S6 root

    Startet af Stefan1980, Wed Oct 07, 2015 21:43
    • Svar: 7
    • Visninger: 3,343
    Wed Oct 14, 2015, 21:21 Gå til sidste post
  45. Rootet Nexus Player i Bootloop

    Startet af Holmgreen, Fri Oct 02, 2015 15:32
    • Svar: 11
    • Visninger: 3,257
    Wed Oct 07, 2015, 13:18 Gå til sidste post
  46. samsung galaxy s6 edge+

    Startet af Orillion, Tue Sep 15, 2015 14:48
    • Svar: 12
    • Visninger: 3,461
    Wed Oct 07, 2015, 10:54 Gå til sidste post
  47. samsung galaxy s4 root

    Startet af blackbird dk, Fri Sep 25, 2015 19:49
    • Svar: 26
    • Visninger: 3,478
    Mon Sep 28, 2015, 21:19 Gå til sidste post
  48. Garanti ved root af mobil??

    Startet af Jacob_Bentzen, Tue Sep 15, 2015 14:25
    • Svar: 7
    • Visninger: 3,500
    Mon Sep 28, 2015, 18:54 Gå til sidste post
  49. Titanium backup af homescreen

    Startet af Orillion, Mon Sep 14, 2015 9:03
    • Svar: 5
    • Visninger: 3,149
    Mon Sep 14, 2015, 21:27 Gå til sidste post
  50. Root problem Oneplus One

    Startet af yurisminator, Tue Sep 08, 2015 18:13
    • Svar: 5
    • Visninger: 3,436
    Wed Sep 09, 2015, 20:01 Gå til sidste post
  51. Exclamation Venligst kom med bud på løsning

    Startet af LudvigF, Mon Sep 07, 2015 22:38
    hjælp, htc one, root
    • Svar: 5
    • Visninger: 3,919
    Tue Sep 08, 2015, 10:56 Gå til sidste post
  52. AOSP rom på Galaxy S5

    Startet af NinjaOne, Mon Sep 01, 2014 20:05
    2 Sider
    1 2
    • Svar: 30
    • Visninger: 10,495
    Sat Aug 29, 2015, 19:06 Gå til sidste post
    • Svar: 5
    • Visninger: 3,789
    Sat Aug 29, 2015, 11:02 Gå til sidste post
  53. Andet styresystem end samsungs. Hvem kan hjælpe

    Startet af larsbue, Tue Aug 25, 2015 11:12
    • Svar: 23
    • Visninger: 4,394
    Fri Aug 28, 2015, 8:17 Gå til sidste post
  54. Hjælp til fejlmeddelse, Samsung galaxy s5

    Startet af jta3105, Wed Aug 26, 2015 7:53
    • Svar: 1
    • Visninger: 3,921
    Wed Aug 26, 2015, 8:11 Gå til sidste post
  55. xposed nu også til s6 enheder.

    Startet af mahadeva, Wed Aug 19, 2015 19:21
    • Svar: 3
    • Visninger: 4,017
    Wed Aug 19, 2015, 20:29 Gå til sidste post
  56. Root / nyt styresystem til Nexus 5?

    Startet af Wolle8900, Sun Aug 09, 2015 22:15
    • Svar: 5
    • Visninger: 3,790
    Mon Aug 10, 2015, 9:38 Gå til sidste post
  57. Samsung Galaxy S5

    Startet af haabet, Mon Aug 03, 2015 10:20
    • Svar: 6
    • Visninger: 3,582
    Sun Aug 09, 2015, 16:17 Gå til sidste post
  58. Root LG G3 + CM12

    Startet af Torsten, Sat Aug 01, 2015 13:40
    • Svar: 4
    • Visninger: 3,624
    Tue Aug 04, 2015, 18:52 Gå til sidste post
  59. Root - hvorfor?

    Startet af Ulrichsen, Wed Apr 29, 2015 21:32
    • Svar: 27
    • Visninger: 5,258
    Mon Aug 03, 2015, 18:13 Gå til sidste post
  60. [XPOSED] Module's

    Startet af mahadeva, Mon Feb 10, 2014 20:02
    • Svar: 24
    • Visninger: 6,945
    Mon Aug 03, 2015, 17:45 Gå til sidste post
  61. fjern root fra lg g3 hvordan ???

    Startet af djpede, Tue May 26, 2015 17:14
    • Svar: 2
    • Visninger: 4,141
    Mon Aug 03, 2015, 7:52 Gå til sidste post
  62. Swipe up to unlock I cm12

    Startet af sokken, Sat Aug 01, 2015 16:46
    • Svar: 2
    • Visninger: 3,422
    Sat Aug 01, 2015, 23:22 Gå til sidste post
  63. Nedgradere fra Android 5.0.1

    Startet af Joshva, Wed Jul 29, 2015 14:56
    • Svar: 11
    • Visninger: 3,885
    Fri Jul 31, 2015, 9:22 Gå til sidste post
  64. tilbage til stock på s6

    Startet af tobiasl, Sat Jul 18, 2015 1:23
    • Svar: 11
    • Visninger: 4,627
    Sun Jul 26, 2015, 10:21 Gå til sidste post
  65. Question S6 Edge root spørgsmål

    Startet af TaxicK, Sun Jun 07, 2015 22:01
    • Svar: 11
    • Visninger: 5,698
    Thu Jul 23, 2015, 16:55 Gå til sidste post
    • Svar: 1
    • Visninger: 4,301
    Fri Jul 17, 2015, 8:24 Gå til sidste post
  66. Galaxy note 3 - Sender hver gang jeg gens

    Startet af peter kapok, Fri Jul 17, 2015 8:03
    • Svar: 1
    • Visninger: 3,460
    Fri Jul 17, 2015, 8:05 Gå til sidste post


Forum information og muligheder

Moderator i dette forum

Tråd visnings muligheder

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Orden i tråde...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Icon Legend

Nye indlæg
Nye indlæg
Ingen nye indlæg
Ingen nye indlæg
Mere end 15 svar eller 100 visninger
'Hot' tråd med nye indlæg
Mere end 15 svar eller 100 visninger
'Hot' tråd uden nye indlæg
Lukket Tråd
Tråden er lukket
Indlæg indeholder besked skrevet af dig
Du har oprettet svar i denne tråd

Dine muligheder

  • Du kan IKKE oprette nye tråde
  • Du kan IKKE poste svar
  • Du kan IKKE poste vedhæftede filer
  • Du kan IKKE redigere dine indlæg
  •  
Om brug af cookies
Vores hjemmesider anvender cookies
Cookies er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere, men de giver også info om hvordan du bruger vores hjemmeside, så vi kan forbedre den både for dig og for andre. Cookies på denne hjemmeside bruges primært til trafikmåling, optimering af sidens indhold og tilpasset markedsføring på andre sites

Hvis du klikker videre på siden, accepterer du vores brug af cookies.

Vil du vide mere om vores cookies, og hvordan du sletter dem, klik her.