Facebook
Nyheder
Lige Nu
103 Aktive brugere
  • 47 medlemmer
  • 56 gæster
Statistik
  • Emner: 234,231
  • Indlæg: 1,740,002
  • Medlemmer: 43,050
Velkommen til vores nyeste medlem, Curt


Forum: Android root

Om root og ROM-modifikation af Android-mobiler og Android tablets.

Side 1 af 17 12311 ... SidstSidst
  1. LG G3 rooting

    Startet af akerman, Fri Jul 04, 2014 11:28
    3 Sider
    1 2 3
    • Svar: 67
    • Visninger: 2,337
    I går, 21:18 Gå til sidste post
  2. root note 3 med ny rom

    Startet af Holle, I går 18:01
    • Svar: 0
    • Visninger: 33
    I går, 18:01 Gå til sidste post
  3. Ny Android 5.0 Preview

    Startet af Kelddaug, Fri Oct 17, 2014 21:55
    • Svar: 4
    • Visninger: 396
    Mon Oct 20, 2014, 21:30 Gå til sidste post
  4. sdkort læsning fix?

    Startet af mahadeva, Sun Oct 19, 2014 17:54
    • Svar: 2
    • Visninger: 170
    Sun Oct 19, 2014, 22:37 Gå til sidste post
  5. Nulstille knox 0x0 på note3

    Startet af haldborg, Mon Oct 13, 2014 21:07
    • Svar: 4
    • Visninger: 493
    Sat Oct 18, 2014, 17:35 Gå til sidste post
  6. LG G3 Rooting

    Startet af mahadeva, Fri Oct 17, 2014 0:01
    • Svar: 5
    • Visninger: 212
    Fri Oct 17, 2014, 23:53 Gå til sidste post
  7. Question root Asus Memo 10 FHD (m302c)

    Startet af sehested, Thu Oct 16, 2014 10:21
    • Svar: 2
    • Visninger: 182
    Fri Oct 17, 2014, 11:53 Gå til sidste post
  8. .:: Samsung Galaxy Note 3 N-9005 Root Tråden ::.

    Startet af Café King, Mon Oct 07, 2013 12:01
    2 Sider
    1 2
    • Svar: 41
    • Visninger: 5,128
    Sun Oct 12, 2014, 16:15 Gå til sidste post
  9. Question LG G3 custom ROM

    Startet af Plumbe, Mon Sep 15, 2014 9:15
    • Svar: 12
    • Visninger: 458
    Fri Oct 10, 2014, 10:44 Gå til sidste post
  10. Angry Starter ikke op efter root

    Startet af Luxus, Thu Sep 18, 2014 18:02
    • Svar: 10
    • Visninger: 528
    Sun Oct 05, 2014, 8:38 Gå til sidste post
  11. Thumbs up Rooted N9005XXUGNG1 KNOX 0x0

    Startet af Ratata, Wed Oct 01, 2014 21:39
    • Svar: 4
    • Visninger: 421
    Wed Oct 01, 2014, 23:52 Gå til sidste post
  12. AOSP rom på Galaxy S5

    Startet af NinjaOne, Mon Sep 01, 2014 20:05
    • Svar: 25
    • Visninger: 1,244
    Mon Sep 29, 2014, 20:23 Gå til sidste post
  13. Garanti / Root på Samsung

    Startet af Brummes Bubbi, Mon Aug 18, 2014 13:46
    • Svar: 23
    • Visninger: 1,401
    Mon Sep 29, 2014, 11:44 Gå til sidste post
  14. Note4 apps porteret til S4

    Startet af mahadeva, Sat Sep 27, 2014 21:49
    • Svar: 0
    • Visninger: 174
    Sat Sep 27, 2014, 21:49 Gå til sidste post
    • Svar: 5
    • Visninger: 595
    Sat Sep 20, 2014, 12:10 Gå til sidste post
  15. OnePlus One root hjælp

    Startet af Frede99, Mon Sep 15, 2014 20:12
    • Svar: 2
    • Visninger: 505
    Tue Sep 16, 2014, 15:17 Gå til sidste post
  16. Root af tv stick

    Startet af vigge, Mon Sep 15, 2014 21:20
    • Svar: 0
    • Visninger: 296
    Mon Sep 15, 2014, 21:20 Gå til sidste post
  17. S-off mulig på HTC One M8?

    Startet af Positively Somewhere, Thu May 08, 2014 7:29
    • Svar: 2
    • Visninger: 1,668
    Sat Sep 13, 2014, 12:12 Gå til sidste post
    • Svar: 10
    • Visninger: 585
    Thu Sep 11, 2014, 8:31 Gå til sidste post
  18. [ROM] Galaxy S4 Google Edition

    Startet af mahadeva, Fri Jun 28, 2013 11:16
    7 Sider
    1 2 3 ... 7
    • Svar: 190
    • Visninger: 12,711
    Wed Sep 10, 2014, 23:02 Gå til sidste post
  19. SGS4 root uden 0X1

    Startet af Topimax, Wed Jun 18, 2014 7:00
    • Svar: 18
    • Visninger: 1,238
    Sun Aug 31, 2014, 15:24 Gå til sidste post
  20. Se alle apps i googleplay?

    Startet af Bo-l, Thu Aug 28, 2014 17:43
    • Svar: 0
    • Visninger: 546
    Thu Aug 28, 2014, 17:43 Gå til sidste post
  21. KitKat og eksternt sd kort Galaxy S4

    Startet af Magiske Magnus, Thu Aug 28, 2014 12:29
    • Svar: 1
    • Visninger: 516
    Thu Aug 28, 2014, 12:36 Gå til sidste post
  22. Bedste Mod-Rom til Galaxy S2 ?

    Startet af JENCdk, Mon Aug 25, 2014 15:57
    • Svar: 5
    • Visninger: 639
    Tue Aug 26, 2014, 18:11 Gå til sidste post
  23. Denver Tablet Rootes

    Startet af TC78, Sat Aug 23, 2014 19:29
    • Svar: 2
    • Visninger: 688
    Sat Aug 23, 2014, 21:17 Gå til sidste post
  24. Root HTC One_M8

    Startet af Manhemm, Fri Aug 08, 2014 23:48
    • Svar: 7
    • Visninger: 806
    Wed Aug 20, 2014, 14:57 Gå til sidste post
  25. Tilbage knap + tastatur virker ikke !

    Startet af queen, Mon Aug 18, 2014 13:43
    • Svar: 6
    • Visninger: 760
    Wed Aug 20, 2014, 12:28 Gå til sidste post
  26. Rootet Samsung Galaxy Note 2

    Startet af kapan, Tue Aug 12, 2014 15:55
    • Svar: 3
    • Visninger: 646
    Tue Aug 12, 2014, 16:29 Gå til sidste post
  27. Cyanogenmod

    Startet af hansen10, Tue Aug 12, 2014 16:10
    • Svar: 1
    • Visninger: 686
    Tue Aug 12, 2014, 16:25 Gå til sidste post
  28. Thumbs up Skift ikoner fra din TouchWiz launcher

    Startet af mahadeva, Sun Aug 10, 2014 13:20
    • Svar: 0
    • Visninger: 603
    Sun Aug 10, 2014, 13:20 Gå til sidste post
  29. Nexus 5 Root hjælp.

    Startet af Xlander, Tue Aug 05, 2014 12:29
    • Svar: 6
    • Visninger: 1,129
    Sat Aug 09, 2014, 14:13 Gå til sidste post
  30. s3 mini hjælp

    Startet af haldborg, Sat Jul 26, 2014 17:38
    • Svar: 8
    • Visninger: 1,221
    Sat Aug 02, 2014, 10:20 Gå til sidste post
  31. [APP] Downgrade ups uden at fjerne dem

    Startet af mahadeva, Thu Jul 31, 2014 15:27
    • Svar: 0
    • Visninger: 769
    Thu Jul 31, 2014, 15:27 Gå til sidste post
  32. Question Er der en der vil hjælpe med en 'bricked' Optimus G?

    Startet af zikzak, Mon Jul 28, 2014 16:28
    • Svar: 7
    • Visninger: 1,224
    Tue Jul 29, 2014, 9:55 Gå til sidste post
  33. Jeg kan ikke opdatere min S5 efter CWM Recovery?

    Startet af Crackhead, Wed Jul 23, 2014 17:18
    • Svar: 7
    • Visninger: 918
    Thu Jul 24, 2014, 10:45 Gå til sidste post
  34. Unhappy Cyanogenmod+Samsung GT-19195+Bibob=Internet ja, opkald nej.

    Startet af cyanogen, Tue Jun 17, 2014 18:21
    2 Sider
    1 2
    • Svar: 56
    • Visninger: 2,007
    Sat Jul 19, 2014, 14:39 Gå til sidste post
  35. Unhappy Lg optimus g

    Startet af sejeklaus, Fri Jul 04, 2014 21:55
    • Svar: 2
    • Visninger: 967
    Tue Jul 15, 2014, 0:35 Gå til sidste post
  36. Ny root sgs5 og note 3 Geohut

    Startet af Kelddaug, Sun Jun 15, 2014 23:21
    • Svar: 18
    • Visninger: 1,322
    Wed Jul 09, 2014, 18:08 Gå til sidste post
    • Svar: 6
    • Visninger: 1,122
    Tue Jul 08, 2014, 1:24 Gå til sidste post
  37. LG G2 Root/Recovery/costum roms

    Startet af tumebone, Sun Oct 13, 2013 16:53
    4 Sider
    1 2 3 ... 4
    • Svar: 107
    • Visninger: 7,022
    Thu Jul 03, 2014, 9:12 Gå til sidste post
    • Svar: 5
    • Visninger: 1,239
    Wed Jul 02, 2014, 22:35 Gå til sidste post
  38. Sony xperia z2 root

    Startet af jkfrederiksen, Sat Jun 28, 2014 12:58
    • Svar: 0
    • Visninger: 898
    Sat Jun 28, 2014, 12:58 Gå til sidste post
  39. Komplet guide til root af G2?

    Startet af Torsten, Thu Jun 26, 2014 18:14
    • Svar: 1
    • Visninger: 937
    Thu Jun 26, 2014, 18:27 Gå til sidste post
  40. Lg g2 cyanogenmod status 7 og recovery loop

    Startet af fbendixen, Tue Jun 24, 2014 16:49
    • Svar: 4
    • Visninger: 960
    Tue Jun 24, 2014, 22:43 Gå til sidste post
  41. Hjælp HTC Desier

    Startet af enok, Thu Apr 17, 2014 14:04
    • Svar: 4
    • Visninger: 1,750
    Sat Jun 21, 2014, 6:29 Gå til sidste post
  42. "rumklag" ved root/lagt ny rom ind

    Startet af Orillion, Sat Jun 14, 2014 20:11
    • Svar: 6
    • Visninger: 993
    Sun Jun 15, 2014, 15:46 Gå til sidste post
  43. Root Nexus 5

    Startet af ulriko, Sat Jun 14, 2014 12:27
    • Svar: 4
    • Visninger: 1,021
    Sat Jun 14, 2014, 18:29 Gå til sidste post
  44. One M7 root

    Startet af Thyboen, Fri Jun 13, 2014 22:58
    • Svar: 5
    • Visninger: 1,032
    Sat Jun 14, 2014, 13:04 Gå til sidste post
  45. Tilbage til stock rom/firmware på Galaxy s3 i9305

    Startet af Deja-Vu, Thu Jun 12, 2014 17:09
    • Svar: 12
    • Visninger: 1,321
    Fri Jun 13, 2014, 2:05 Gå til sidste post
    • Svar: 7
    • Visninger: 1,113
    Thu Jun 12, 2014, 16:56 Gå til sidste post
  46. Samsung Galaxy S3 stucked - hvad skal jeg gøre?

    Startet af Deja-Vu, Tue Jun 10, 2014 16:36
    • Svar: 5
    • Visninger: 1,306
    Tue Jun 10, 2014, 21:32 Gå til sidste post
  47. sony ericsson arc S firmware

    Startet af haldborg, Wed Apr 09, 2014 18:51
    2 Sider
    1 2
    • Svar: 41
    • Visninger: 2,205
    Thu Jun 05, 2014, 14:11 Gå til sidste post
  48. HTC One M7 flash fejl

    Startet af christiankp, Wed Apr 30, 2014 11:47
    • Svar: 4
    • Visninger: 1,319
    Tue Jun 03, 2014, 18:18 Gå til sidste post
    • Svar: 2
    • Visninger: 1,117
    Tue Jun 03, 2014, 18:06 Gå til sidste post
  49. Root og Spotify airplay !

    Startet af Blix, Sun Jun 01, 2014 1:36
    • Svar: 9
    • Visninger: 1,302
    Tue Jun 03, 2014, 7:12 Gå til sidste post
  50. Noob alert!! Xperia ARC Root?

    Startet af Fawadnz, Sun Aug 05, 2012 1:57
    • Svar: 7
    • Visninger: 1,798
    Mon Jun 02, 2014, 19:18 Gå til sidste post
  51. Hvilken Launcher i Slimkat ?

    Startet af Orillion, Thu May 29, 2014 11:23
    • Svar: 22
    • Visninger: 1,544
    Sat May 31, 2014, 13:32 Gå til sidste post
  52. Question S4, Root og Knox

    Startet af marlar, Thu Jan 16, 2014 22:15
    • Svar: 10
    • Visninger: 2,242
    Mon May 26, 2014, 11:26 Gå til sidste post
  53. [SGSII] Størrelse af /data partition

    Startet af Akker, Sat May 24, 2014 22:58
    • Svar: 0
    • Visninger: 1,397
    Sat May 24, 2014, 22:58 Gå til sidste post
  54. Xposed Installer

    Startet af Xlander, Tue May 20, 2014 15:35
    • Svar: 5
    • Visninger: 1,247
    Wed May 21, 2014, 18:55 Gå til sidste post
  55. dirty Unicorns til Nexus5

    Startet af gubbi, Fri May 16, 2014 9:29
    • Svar: 0
    • Visninger: 2,651
    Fri May 16, 2014, 9:29 Gå til sidste post
  56. Hvordan rooter man Samsung Galaxy S3 version 4.3?

    Startet af Frede99, Sun May 11, 2014 13:07
    • Svar: 10
    • Visninger: 1,403
    Wed May 14, 2014, 19:50 Gå til sidste post
  57. S3 custom firmware og samsungs garanti

    Startet af DanielPT, Fri May 09, 2014 13:54
    • Svar: 16
    • Visninger: 1,557
    Sat May 10, 2014, 17:55 Gå til sidste post
  58. X10 Mini bricked?

    Startet af jokkemokke, Sat May 10, 2014 13:02
    • Svar: 1
    • Visninger: 1,227
    Sat May 10, 2014, 15:46 Gå til sidste post
  59. cyanogenmod install/root ??

    Startet af Orillion, Thu May 08, 2014 19:19
    • Svar: 1
    • Visninger: 1,322
    Thu May 08, 2014, 19:59 Gå til sidste post
  60. PhoeniX 8.0 rom Galaxy S4

    Startet af mahadeva, Wed Apr 23, 2014 0:49
    • Svar: 1
    • Visninger: 1,362
    Thu May 08, 2014, 14:16 Gå til sidste post
    • Svar: 6
    • Visninger: 1,648
    Wed May 07, 2014, 5:55 Gå til sidste post
  61. Galaxy S5 Kamera > Galaxy S4

    Startet af mahadeva, Mon May 05, 2014 22:27
    • Svar: 1
    • Visninger: 1,293
    Tue May 06, 2014, 19:34 Gå til sidste post
  62. Knock code til LG G2?

    Startet af Lars8000, Fri May 02, 2014 15:11
    • Svar: 1
    • Visninger: 1,305
    Sat May 03, 2014, 11:37 Gå til sidste post
  63. Tilbage til orginal rom

    Startet af DanielPT, Thu May 01, 2014 12:26
    • Svar: 4
    • Visninger: 1,332
    Thu May 01, 2014, 13:21 Gå til sidste post


Forum information og muligheder

Moderator i dette forum

Tråd visnings muligheder

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Orden i tråde...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Icon Legend

Nye indlæg
Nye indlæg
Ingen nye indlæg
Ingen nye indlæg
Mere end 15 svar eller 100 visninger
'Hot' tråd med nye indlæg
Mere end 15 svar eller 100 visninger
'Hot' tråd uden nye indlæg
Lukket Tråd
Tråden er lukket
Indlæg indeholder besked skrevet af dig
Du har oprettet svar i denne tråd

Dine muligheder

  • Du kan IKKE oprette nye tråde
  • Du kan IKKE poste svar
  • Du kan IKKE poste vedhæftede filer
  • Du kan IKKE redigere dine indlæg
  •  
Om brug af cookies
Vores hjemmesider anvender cookies
Cookies er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere, men de giver også info om hvordan du bruger vores hjemmeside, så vi kan forbedre den både for dig og for andre. Cookies på denne hjemmeside bruges primært til trafikmåling, optimering af sidens indhold og tilpasset markedsføring på andre sites

Hvis du klikker videre på siden, accepterer du vores brug af cookies.

Vil du vide mere om vores cookies, og hvordan du sletter dem, klik her.